Başarılı bir teraryumun anahtarı bitkilerin seçiminde öncelikle yatıyor

Yeşil Fabrika Shop kapıdan garip kaplarda ve minyatür ağaçlar yaşadığı tamamen yeni evren size verir. Bu olağanüstü laboratuvarda başında Noam Levy cam altında birkaç yıldır denedi. Genç bahçıvan yaptığı yolculuk dayak tam kapalı, o minyatür manzara her gün onlarca oluşturulan Paris, 10. bölgesinde dek Kibbutz bahçeleri hakkında bize onun stüdyosunun kapılarını açtı.

Nasıl bahçe için tutku yaptı?

Ben deney için elverişli bir ortamda büyümüş şanslıyım! Ergenlik beri benim çeşitli seyahatler gelen bitkiler getirerek bunların aile apartmanda gelişmeye yapmaya başladı. Kentsel kültüründe benim ilgi katkıda bulunarak Bunlar az veya çok başarılı girişimleri son derece eğitici kanıtlanmıştır. Benim derecesi sonra ben Kibbutz benim sınıfları yapılan İsrail, bir yıl yaşamak gitti. Bitkilerin büyümesi için başarılı bir bahçe sırlarını ve iyi koşullar öğrenilen yerdir. Döndüğümde, ben bahçe ilgim gözden kaçırmadan çeşitli etkinlikleri tuttu ... Sonunda mahallede ilk mağazanın açılmasıyla, macera Yeşil Fabrika birkaç yıl sonra attım Paris Marais. Ben küçük daireler ve kentsel yaşam alanlarının atmosferini arındırmak için daha sonra depolluting bitkilerin bir panel önerdi. Ancak hiçbir ölçülebilir geri dönüşü olan, çabuk, daha estetik ve özgün evrene iki yıl sonra beni dönüştürecek işimi durdu!

Yeşil fabrika Noam Levy minyatür bahçeler 5
© Béatrice Minard

Nasıl kendi kendine yeterli minyatür bahçe konseptinizi geliştirdik?

kendim olmak Parisli "saf ve sert" Ben şehir sakinleri onlarla doğa için gerçek bir ihtiyaç var, ama zaman ne eğim ne bitkiler için bakım bulundu. Evde kültürün bu formu yaşandığı, 70'lerde çok moda bahçeleri, mini kavanoz, bir süredir ilgi oldu. yoğuşma prensibi sayesinde suda kendi kendini besleyen bir güneş kolektörü ile çalışan bir LED aydınlatma sistemi ile donatılmış özerk serayı: test birkaç ay sonra, ben Treeki adında bir ilk konsept geliştirmeyi başardı . yapay geceleri aydınlatılan bir pencere yakınında gün ışığı yerleştirilir, bu mini bahçe yılda ortalama sadece dört Sulamayı gerektirir. Bu yüzden minyatür bitkiler herhangi bir dış müdahale olmaksızın fotosentez yapan hangi özellikle orijinal kapları, seçerek farklı formlarda bu fikri reddetti.

Yeşil fabrika Noam Levy minyatür bahçeler 4
© Yeşil Fabrika

... Ve o an Yeşil Fabrikası'nın ikinci versiyonunu doğdu edilir?

Kesinlikle! Şimdi atölye-mağaza standları yer kendimi ilk kompozisyonlar üzerinde çalışmak için 2013 yılında yüklü am ... altı yıldır boş olduğunu ve bir kitap üzerinde çizerek kendine yeten bahçelerin çesitli deneyler amatör, 1967. İngiliz araştırmacı David Latimer, cam altında kültüründe bir uzmanın çalışması tarihli benim için de büyük bir ilham kaynağı oldu. deneyimlerimi olarak ise, geçenler benim pencere dışında daha sık durdurmaya başladı ... ve atölye sonunda birkaç ay sonra dükkana dönüştürülmüştür! Biz şimdi bu proje üzerinde çalışan üç kişi, ve biz mağazası ve bizim katalog birkaç kez genişletmeyi umuyoruz.

Yeşil fabrika Noam Levy minyatür bahçeler 2
© Yeşil Fabrika

Ne bazı ipuçları evde böyle bir bahçe korumak için hatırlamak mı?

Başarılı bir teraryumun anahtarı öncelikle bitkilerin seçiminde yatıyor: Onlar küçük olması ve yavaş bir büyüme olması gerekir. kabın bir atmosfer sıcak ve nemli (oda sıcaklığı ideal olarak 15 ile 27 ° C arasında), kreasyonlarımızla tek minyatür ağaç oluşur ve iklim koşullarına sahip bazı küçük bitkiler (ficus microcarpa , bonsai ficus retusa ...). teraryumu doğrudan güneş ışığına maruz kalmadan, fotosentez için gerekli doğal ışık, bir kaynağına yakın olmalıdır.

Biz bize yaptırdığı dükkan Teraryumler sunan, ancak posta ile bunları satın almak da mümkündür. Daha sonra montaj ve bakım için tüm prosedürleri özel küçük poşetlerde tüm öğeleri göndermek.

Yeşil fabrika Noam Levy minyatür bahçeler 1
© Yeşil Fabrika

http://www.greenfactory.fr/