Ochladzuje alebo ohrieva miestnosť.

Jeden systém pre chladenie domu v lete a teplo v zime? To existuje. To je princíp klimatizáciou. Zamerajte sa na to, čo by ste mali vedieť.

princíp klimatizácie

Klimatizácia pracuje na princípe chladničky. Chladnička ako studený kondicionér produktu prostredníctvom chladiva a odvádza horúci vzduch von. V režime vykurovania, reverzibilné vzduch reverzný systém. Ale pre prevádzku, je CLIM reverzibilná, musí byť pripojený k tepelného čerpadla (PAC) vzduch / vzduch. To je niekedy nutné pridať ďalšie vykurovanie v niektorých izbách, s výnimkou poslednej generácii zariadení, ktoré pracujú pri nízkej teplote a sú oveľa účinnejšie, ale aj drahšie.

Rôzne typy vratných klimatizačných

Pre chladenie / ohrievanie jediný kus primeranej veľkosti, systém MONOSPLIT, skladajúce sa len z pevnej alebo mobilnej vnútornej jednotky, sa dobre hodí. Ak je miestnosť je veľký alebo chcete chladenia / ohrevu niekoľko miestností v dome, musí si vybrať MULTISPLIT, kde sa vonkajšia jednotka (tepelné čerpadlo), kde sa podáva až štyroch vnútorných jednotiek (fan coil) , Spoločná poľnohospodárska politika vytvára teplé alebo studené, v závislosti na ročnom období, a rozširuje ju do fan coil. Lepšie ako plášťov týchto vnútorných jednotiek pre reguláciu teploty v každom kúsku, ale aj pre filtrovanie vnútorného vzduchu a odvlhčenie leto.

Najnovšia generácia zariadenia sú často vybavené technológiou "striedača". To znamená, že klimatizačná jednotka je neustále otáča, aby sa zabránilo prúdu vzduchu tlač, a udržiava príjemné teploty neustále prispôsobuje rýchlosť požiadavkám. Zariadenie tiež spotrebuje 20% menej energie než konvenčné systémy.

výkon klimatizácie

Reverzibilné klimatizačná jednotka používa kalórií zo vzduchu. A oni konzumujú málo elektrickej energie v porovnaní so vracia na tepelnú energiu. To je dôvod, prečo ich výkon je oveľa vyššia ako tradičné vykurovacie systémy. V režime vykurovania, ktoré spotrebuje 1 kWh a obnoviť 3-5 kWh. Sú menej účinné v režime chladenia, aj keď stále zaujímavejšie: za 1 kWh spotrebované, oni všeobecne obnoviť 2 kWh "iba". Režim vykurovania je koeficient výkonu COP. V režime chladenia, sa nazýva ERA (chladený koeficient účinnosti). Čím nižšia je koeficient, tým vyššia je jednotka efektívna ... a drahé.

výhody klimatizáciou

Jedno zariadenie ochladzuje alebo ohrieva bývania. To sa prispôsobí potrebám domu a je relatívne jednoduchý na inštaláciu. To tiež umožňuje veľké úspory energie. Niektoré systémy môžu dokonca vyrobiť teplú úžitkovú vodu. Je ideálny v hlučnom prostredí, kde nemôžete otvoriť okno, ako by sme chceli, napríklad, alebo pre ľudí, obzvlášť citlivé na chlad a teplo, ako sú malé deti a staršie osoby. Avšak, klimatizácia je niekedy vhodnejšie ako k renovácii deviatich, kde iné systémy môže byť viac konzistentné (chladenie / kúrenie podlaha, napríklad).

nevýhody klimatizáciou

Reverzibilné klimatizačná jednotka je pomerne drahé kúpiť a nainštalovať, ale návratnosť investície je v poriadku 7 až 8 rokov. Niektoré zariadenia sú pomerne hlučné (izba, nebudú kupovať klimatizáciu a hladina hluku prevyšuje 23 dB). Musí byť použitý s zatvorenými dverami a oknami. Sú spotrebiteľmi energie v lete. V prípade úniku chladiva produkovať plyny škodlivé skleníkový efekt na životné prostredie.

Klimatizácia, riešením uprednostňujú, alebo nie?

Najlepšie energia je tá, ktorú sme nespotrebúvajú, klimatizačné nemôže byť považovaná za najviac šetrné k životnému prostrediu systému. V skutočnosti potrebuje elektrinu na prevádzku. Okrem toho je spotrebiteľom energie v lete. Takže predtým, než budete investovať, môže to byť zaujímavé mať globálny diskusiu o bývaní. Možno, že je možné zväčšiť niektoré okná, inštalácia účinnejších okien technicky, slnečníky, fotovoltaické panely, dobrý ventilačný systém ... to sú riešenia, ktoré budú možno Obnoviť a teplé jeho dom bez spotreby energie. V opačnom prípade vyberte jednu z uvedených zariadení A.