Poháre sú umiestnené na pravej strane, v poradí klesajúcej veľkostí

Ak chcete získať, bez toho by zvláštne, je užitočné poznať pravidlá etikety, a to najmä pokiaľ ide o nastavenie tabuľky. Elisabeth Fournier, zakladateľ V každom elegancie, cvičiť spoločnosť etikety, pripomína nám základy etikety pri stole.

dosky

Ak si niekto praje mať prezentačné dosky, dávať pozor na zostávajúci priestor medzi každým hosťom, v ideálnom prípade udržať 50 cm. Nikdy sa pýta viac ako dve dosky na tanieri. že sa odstráni zo syra. Miska, bez ohľadu na jeho veľkosť vzniká na 2 cm od okraja stola.

pokrytý

- Vidlica je umiestnený na ľavej strane dosky. Vo Francúzsku zuby smerujú k stolu. Podobne, polievková lyžica, kopulovité časti je hore.

- Nôž je umiestnený na pravej lopatky smerom k doske.

- Tam je pokrytá v poradí použitia, počnúc od vonkajšku. Človek nikdy trvať dlhšie ako tri potiahnutý z oboch strán dosky.

- Vo Francúzsku je syr nôž vedľa syrové taniera. Nezáleží umiestnite ju medzi sklom a dosku od začiatku jedla.

- Nejeme jej dezert s lyžičkou, ale s dezert vidličkou, ak nie je omáčka alebo krém. Zmrzlina alebo omáčka môžu byť konzumované s vidličkou! Plávajúci ostrov začína na rázcestí a končí sa lyžicou.

- Nechceme dať držiak noža (tabuľka má ísť do práčky po ňom), ak hostia pobyt pre dve jedlá, napr.

okuliare

Nikdy máme menej ako dva poháre. Vodné sklo je umiestnený v prednej časti dosky a poháre na víno mierne doprava. Biele víno sklo práve červené víno sklo. Ak existuje šampanské, stojí na ľavej strane vodného skla, trochu pozadu. Veľmi pekné poháre môže mať výzdobu stola. Ale pozor, nepoužívať farebné poháre na víno. Znalci vína, v skutočnosti chceli pozorovať farbu vína pred ochutnávka ju.

Chlieb, soľ a korenie, syr, nápoje

- Chlieb - nakrájané na kúsky približne 4 cm - sa umiestni do koša z kovu alebo slamy. Dali sme jej kúsok chleba opustil svoj tanier.

- V prípade, že tabuľka je veľký, tam je soľ a korenie na každom konci.

- Tam je vždy džbán vody na stole. Víno je zvýšená pred hospodára pre toho, kto slúži. Ak bola víno nalial do karafy, aby fľaštičku blízkosti stola, takže môžu hostia vedia, čo pijú.

- Syry sú prezentované v nepárnych čísel. Začali sme s cieľom uľahčiť dopravu, ale spravidla varí syry.

Ak sa chcete dozvedieť viac o pravidlá etikety v každom Elegance ponúka prispôsobené školenia.

www.en-toute-elegance.fr