favori aksesuarı Deco tutmak için Önerimiz

Gerçek toz tuzakları (ve akarları!), Halılar düzenli bakım gerektirir. sizin için, onlara bir angarya olduğunu için, bakım sizler için bulduk hileler büyükanne keşfetmeye bekleyin. Gösteri.

1. İpucu: vakumlama

her altı ayda bir büyük temizlikleri atılmak zorunda değildir için, bir halının bakım her gün meselesi olduğunu unutmayın! Vakum haftada iki kez fırçalama modu gerçekleştirmek için en kolay fikirlerin biridir. Uyarı: Halı eski ve çok hassas ise, zarar ve yavaşça emmeye değil fırça modu kaçının.

geçen vakum halı temiz halı
© Temiz Halılar

İpucu # 2: patates kabukları bir infüzyon

Eğer halı geri yüklemek için bir profesyonel işe araçlara sahip değilse, kendinize bu hile büyükannem ile bunu etkili yapmak! konsantre bir patates kabukları infüzyon hazırlayarak başlayın, sonra hazırlık emdirilmiş sünger ile halı ovalayın. Birkaç saat sonra bir süngerle berrak su ile durulayın için bırakın. Son olarak, üzerinde taşımak için kaçınarak, kurumaya bırakın.

Koyun postu Kilimler
© La Redoute İç

İpucu 3: karbonatlı su ve kabartma tozu

Sizin halı güzel özgün renk ve orada burada yüklü bazı görevleri kaybetti? köpüklü su ve soda ile danışın! daha sonra karbonatlı su ve halı hafifçe bir fırça ile yıkanması, bir sünger, bir kat kullanma. ardından halının tüm kabartma tozu serpin yarım saat kurumaya bırakın. pişirme kuru vakum ve sonuçları tadını sonra!

Salon halı
© La Redoute İç

Tip 4: Sıvı bulaşık deterjanı ve sirke

Beyaz sirke evin mucize tedavi yöntemi. bu çoklu kullanımlar, sterilize deodorize ve kapatmak için vardır! senin halı kirli ya da lekeli yağ ise panik yapmayın, temiz bir bez üzerine sirke dökerek başlar ve görevi ovalayın. 15 dakika bekletin. daha sonra elektrikli bir karıştırıcı ya da çırpıcı ile bir köpük olarak monte edilmiş, su ve sıvı bulaşık deterjanı oluşan bir karışım, çalıştırın. bir fırça ile halı üzerine karışımı sürün, daha sonra temiz su ile durulanır. Temiz bir bezle pedi silin ve kurumaya bırakın.

İç halı tabyaları
© La Redoute İç

İpucu 5: lekeli halı ve tıraş köpüğü

o hayret verici olabilir, krem ​​tıraş tekstil ayırmak için bir müttefikidir. halı yüzeyi üzerinde kalın bir tabaka uygulanarak seconding bir köpük olarak kullanımı. en az bir saat bırakın ve daha sonra bir havlu ile iyice ovalayın. Ayrıca daha sonra ertesi sabah vakumlama geçirmek, bir gecede üzerinde köpük sağlayabilirsiniz.

halı kapalı
© Kutsal Maclou

Hızlı ipucu son dakika: her zaman zarar vermez emin olmak için halının bir köşesine hazırlık test!

Videomuzu izleyin: temizlemek ve banyo parlamaya 3 ipuçları

DIY: 3 ipuçları temizlemek ve onun banyo parlamaya

Tüm banyo videoları