Záhradkári hľadajú stále dlhé kvitnúce rastliny, alebo rastliny zvanej, sklonená ': Tu je náš výber!

Naplniť svoju záhradu dlho kvitnúce rastliny, zatiaľ čo kombinujúci rôzne odrody určitého druhu rozvrhnúť svoje slávne časy, všetky lístky preč ... To je tajomstvo farebné záhrady v ďalšom priebehu!

Dlhé a odstupňovaných kvety: kvetinové záhrady, dlhšie

Jar prinieslo veľa nových kvetov a oznámil rok zázrakov v záhrade. Niektoré rastliny a kvety, niektoré stromy, ako sú sakury, narcisy alebo vyšší, pivonky, sú pominuteľné; a sotva otvorené, my už postihuje ich okamžité zastavenie, sníva o budúcom roku ... Ak chcete predĺžiť túto neopísateľnú radosť, záhradkári, ktorí hľadajú stále dlhé kvitnúce rastliny, alebo rastliny zvanej, sa datuje ', ktoré majú viac ako jeden záujem (dve alebo tri) po celý rok. Tu je výber. Mali by ste mať veľa možností, ako sú preto viac a viac ...

Trvalka pre jednoduchú záhradu a kvetinové

Trvalky sú majstrami záhrade ľahko a dlhovekosť. "Môžu žiť o desať rokov viac, hovorí Olivier Vleeschouwer vo svojej knihe záhradkárstvo lazy. Pretože majú po celú dobu, ale občas zabúdame kvitnúť prvý rok, ale zaceliť medzeru pomocou záplave kvetov potom, "varuje. Sandrine Boucher a Alban Delacour, vo svojej knihe Ja záhradníčenie ten víkend!, myslieť v prvom rade "všetky odrody Campanula, sedmokráska, bodliak, Astilbe, vráska, pelargónie (varovanie, nemá nič spoločné s muškátmi nájdené v kvetináčoch balkóny sú pelargónií), nevädza, verbeny Buenos Aires, Hollyhock. "

Astilbe
© elen31 - Fotolia.com

Jean Pouillart Globeplanter.com o ňom, a to najmä ako Nepeta, že "všetky výhody levandule a ďalšie floriferous, odolnejšie voči teplu, chladu a vlhkosti a vydrží dlhšie. To je tiež veľmi dekoratívne a medu, môžeme znížiť loptu rozdeliť do zhlukov a množte sa, že do nekonečna! Trvalka pelargónie macrorrhizum tiež zhluky, ktoré kvetu po veľmi dlhú dobu, a to aj dusí burinou výstelku, a preto je všadeprítomný. "Jean Pouillart" tiež myslieť na Rudbeckia, módne v tomto okamihu, a ponúka stále viac a viac kolekcií všetkých farieb: liečiť! ".

Vodítko ľahko pestovať (Rustica edícia) tiež hovorí o aster (kvitne od mája do novembra v závislosti na odrode) Bellflower (máj až september), žeruchy (august až október), večný pelargónie (od mája do októbra ), impatiens (máj až november), mak (od apríla do septembra v závislosti na odrode) Phlox (apríl až september) z rozchodník alebo rozchodník (od mája do októbra v závislosti na odrode) päťlistej (od mája do októbra, a to najmä kríky), prvosienky (marec až august v závislosti na odrode) alebo Hollyhocks (jún až september), okrasného tabaku (jún až október) rozrazil (máj až september v závislosti na druhu) sa agapanthus Tom Thumb® (máj až september) ... "myšlienky, príliš, sú nepostrádateľné pre záhradu pre svoje dlhé kvetu z jeseň, zima a na jar: oni trvať niekoľko mesiacov alebo dokonca viac ako 6 mesiacov, v niektorých odrôd nie zastavil na najchladnejšie zima. "

Marie-Thérèse Lambert vo svojej záhrade Hawthorn a tiež radí mudrcov, jeho podstatnej "Mudrc perovskia alebo Afganistan kvitne od júla do septembra" A znovu pridať červenoočko, la Gaillarde je Gaura je Osteospermum Daisy steny sa Diascia (jablko kvet), pričom Hesperis alebo julienne dámy ... The harmanček, treba Tuřanka, papuľka, Penstemon, Lobelia, echinacea, Iberis, ľalie, vlčí bôb, sedmokráska (Leucanthemum) sa Iberis peňazí bin ... Obtiažne byť dôkladné!

astra
© fotolia

Super trvalka kvetinové záhrade na dlhú dobu

Sú to majstri trvalka, extra dlhé: hortenzie Together® funkcie, ako je 100-dňový kvety! Geranium Orkney Cherry®, že kvitne od júna do mrazu; čemerice Moonshine® sa Heuchera Regal® alebo Encore azalky dávajú kvety na tri sezóny! Rastliny objaviť v Globe časopis Výsadba, záhrada vás ressemble®. A tieto trvalky treba pestovanie aj nové odrody sa snaží stále lámať rekordy.

A ako letničky, bienále, trávy ...

K dispozícii je samozrejme nie je trvalka záhrada "Nezabudnite, že autor dodáva Sandrine Boucher, ročné a dvojročná že reseed spontánne as divokými osly, pichliač, divozelu, sa obáva, záhrady, z boráku lekárskeho, zmija ... "kompletný vesmíru s niektorými, ktoré kvitnú od júna do októbra, petúnie a starosťami (máj až október) alebo cínie: zavlažovanie a následne v lete je obnovená od júna do októbra. Medzi žiaroviek, myslíme si, dúhovka, ktorá kvitne od marca do septembra v závislosti na odrode a ľalie, ktorá kvitne od mája do septembra. A konečne, rebríček, liečivá bylina, kvety, jej, od júna do septembra. "Neprehliadnite ani trávu v tejto kategórii, myslí Frédéric Rochette MonEden.fr. Kvitnú v lete a kvetov zostáva po celú zimu: i vyblednuté, zachováva si kvetenstvo. Pennisetum a miscanthus tiež ... Existujú desiatky. " A konečne, na vnútornej strane muštu orchideí sú súčasťou tohto výberu.

kosatec
© fotolia

Nehovoriac o lezenie!

Tieto Bignone stúpanie a kvitne od júna do septembra, od mája do septembra, zimolez plamienku od apríla do októbra v závislosti od druhu a odrody ... Čo sa týka glycín, jeho prvé kvitnutie sa vyskytuje v apríli a máji, a to je často pozorované jedna sekunda kvitnúce, menej veľkorysé, v auguste až septembri "to je to, čo písať krásne záhrade tabuľky! "Všimnite si, autormi ľahko pestovať rastliny Guide.

Datovania staré tiež veľmi štedrý

Rastliny sa datuje ponúkame niekoľko kvetov v roku, "leta rastliny prirodzene kvitnú tak dlho, ako je to možné, ale teraz tiež jarné rastliny kvitnú znovu, povedal Jean Pouillart of Globeplanter.com. Prvé kvitnúce sklonená, hojný, sa koná na začiatku jari. Čoskoro potom sa objavia nové výhonky, už nosia kvetné puky, ktoré sa otvárajú v lete a tvoria druhú vlnu kvetín. Konečný výstup kvitnutia sa vyskytuje na jeseň, zvyčajne v októbri. Tie po sebe idúce a efektné kvitnúce predlžujú často posudzované prchavé záujmy tradičných odrôd, ako sú azalky -. Predovšetkým Encore série, ktoré kvety trikrát ročne "

Zoom na ružiach

Niektoré z nich majú rozložené do kvitnutia a ďalšie dôležité kvitnú v máji až júni. v záhradkárstvo lazy, autor vysvetľuje, "pre ľahké záhrade, vyhnúť sa malý zázrak, ktorý sa postará o nohy a ruky dariť iba 3 dni v roku. Kedykoľvek je to možné, noste svoj výber na niekoľko druhov, ktoré kvitnú dlhšie. A ak sa vám zasadiť len ruže, ísť na väčšine neutrálnych odrôd, ktoré kvitnú raz na jar, niekoľko týždňov odpočívať a potom znovu kvitnúť znova až na jeseň. " Jeho top 10 a popínavé ruže sklonená: Ghislaine Féligonde, Mermaid, Pierre de Ronsard, Zephirine Drouhin pani Alfred Carrière, Crimson Glory, starenka Jenny Paul Transon, zlaté sprchy, a New Dawn. Ruže Rose Soleil® tiež dáva záhradníka s potešením kvitnú od začiatku mája do novembra takmer bez prestávky. Naviac je rezbárstvo ľahko: žiadna potreba byť odborníkom alebo veľkosť ruží!

"Ruža opakované kvitnutia môže kvitnúť veľmi dlho, plná MonEden.fr Frédérique Rochette, od konca mája do začiatku júla, a potom odídu na konci augusta ... krovia ruže sú tiež veľmi floriferous." "Hrubé ruža ponúka aj dlhé kvitnúce, obnoviť spisovateľov Ja zahradničení, než cez víkend. Krajinársky ružových kríkov alebo pôdokryvna (...) kvitnú neúnavne a bez náročnej údržby. (...). Čo sa týka Rose Ghislaine de Féligonde jej kytice v malých pompoms pozmenený, diskrétne voňajúce, opakovať po celé leto a ten zostane na kríky časť zimy. " A konečne, efekt bude úžasný, ak je asociovať s plamienok, že kvitnú v máji a júni a septembri a marca do októbra.

Garden Hawthorn ruže Ghislaine Féligonde
© Marie-Thérèse a Christian Lambert - Garden Hawthorn

Dokonca aj kríky a stromy ...

... odhalí ich prize kvety predĺženie, a niektoré z nich môžu dokonca predĺžiť ich estetickú výhodu po celej zimné obdobie, objavovať ich peknú dreva alebo farebné lístie: bonus mimo kvetu! "Myslím, že od samého začiatku oboch kvitnúcich kríkov dlhé, hovorí Frédéric Rochette MonEden.fr. Popínavé prvý, bez ohľadu na odrody (a kvetenstvo zostáva príliš); Green najmä shadow® je súčasťou zaujímavých odrôd s možnosťou farebného panelu od mája do novembra ... The hydrangea paniculata stále kvitne celé leto. Vedľa ruže Sharon a vonkajšie ibištek kvitne neskoro. Koncom júla do októbra " "Medzi pretrvávajúce dodáva Márie Terézie Lambert, majiteľ záhrady Hawthorn, mám rád oranžovú Mexika, ktorý kvitne a vonia od apríla do septembra, a to najmä kvitnúce vres, ktorá trvá od septembra do marca , Zostávajú krásne i défleuries ".

Jean Pouillart, sa mu páči Lagerstroemia alebo indický orgován, tento ker začína kvitnúť skoro a očarí južania pred a po letných prázdninách, a dokonca teší Parížania od konca júla. Vo svojej knihe Ja zahradničení, než cez víkend, Sandrine Boucher tiež pokročilé levanduľu, ABELIA kríky mladiny ... A Vodítko ľahko pestovať, azalky a rododendrony predné dáme, ktoré kvitnú od februára do júna, Buddleia (jún až september), kamélie (november až apríl) ... "Od pádu do kamélie sazanka a jeho odrôd, az február-marec pre hybridné C. japonica "... kamélie sľubuje 6 mesiacov minimálny kvety! Nezabudnite na kvitnúce dule, vrátane "kvitnúce začína v januári, ak je zima mierna za prvých odrôd, niekedy pokračovať až do neskorej jari. Kvitnúce Fuchsie je obnovená od júna do októbra, keď sa postarať o to, pravidelne odstraňovať zvädnuté kvety a zalievanie v suchom počasí. " Dodal oleander (jún-október bez prerušenia!) A Viburnum niektoré odrody Kalina Řásná kvitnú opäť v lete a do septembra.

Lagerstroemia
© tsach - Fotolia.com

Nové odrody s dlhším kvetu ...

Každý rok, nové odrody sú vytvorené s túžbou vždy usilovať o splnenie tohto kritéria pre dlhšiu kvitnúce Clematis ... Tancujúci Queen® bol súčasťou krásne nové jar 2015, s dvojitými kvety sa svetlo ružové na jar a znovu v neskorom lete. Spoločnosť Voltz Semená tiež inovuje tým, že vypustí každý rok vo svojej kolekcii odrôd Facil'été "novej generácie" skoré a priebežné kvitnú od jari až do mrazov, podobne SunPatiens®. garancia wow efekt!

Masívne stupňovitý kvitnúť

Zostavte si svoj postele si vziať rôzne rastliny a potácali kvet - prečo nie farba! Marie-Thérèse a kresťanskej Lambert, na záhrade je dobre žilo, rozkvital v priebehu celého roka. "V roku 2014, na Lyrics Záhradníctvo Event koncom mája v Yvelines, sme dali túto tému v našej záhrade: kvitnúce od 1. januára do 31. decembra. S nami, trvalky a kríky uspieť v priebehu celého roka s cieľom zabezpečiť kvitnutia. Moje zásadné: paprade pre zelené a vres kvitnúce v zime novembri a decembra do konca apríla! Ja tiež radí Viburnum x bodnantense a Prunus subhirtella autumnalis, ktoré kvitnú počas miernej zimnom období, počnúc od novembra do apríla a hamamelu, Oregon hroznového Charity, na Skimmia, zimné zemolez (Lonicera fragrantissima), pričom treba pamätať na COUM cyklámen od januára do apríla. A potom to bude sezónu žiaroviek na jar Hellebores, Pieris, azalky, rododendrony, fothergillas ... a ďalšie jarné kvitnúce kríky a kruh sa uzatvára! "V lete je vášeň má svoje preferencie priebeh: Phlox trvať veľmi dlho a sú v noci veľmi voňavé. "Môj tip majú naozaj veľa kvetín: skřípnutí,mezi matkami a otcami deň! ' Tak skrátiť pobočku tri, pomáha rozložiť kvitnutie; To isté sa astry a na jeseň chryzantémy. "

Niektoré efeméra, pre zábavu

Existujú však výnimky, ktoré nejdú z módy v záhrade, ako pivonka, napriek tomu pominuteľná! "Záhradkári dnes preto chcú záhradu s opaľovacími kvetov, ktoré vyžadujú minimálnu údržbu, zatiaľ čo občas umiestnením niektoré efeméra len tak pre zábavu, hovorí Jean Pouillart. Pri kreslení náčrtov koučovanie inde, ponecháva priestor inšpirácie k ľuďom, pre tento druh srdcovej mŕtvice. "

Poďakovanie:

- Jean Pouillart Globe Plant,

- Frédéric Rochette MonEden.fr,

- Mária Terézia Lambert Jardin des Aubépines, 8 rue du Pont des Murgers, 78610 Auffargis.

čítať:

- záhradkárstvo lazy, Olivier Vleeschouwer, Marabout Publishing, 280 strán. Môžete ich nájsť použité knihy.

- Ja záhradníčenie ten víkend!, Sandrine Boucher a Alban Delacour, Living Earth Publishing, 118 strán.

- Vodítko ľahko pestovať, Laurent Bourgeois, Michel Caron a Valérie Garnaud, Rustica vydanie, 352 strán.