Zahradničení s mesiacom v auguste 2017

Už viac ako jedno storočie, generácie záhradkárov a poľnohospodárov našli vplyv Mesiaca na kvalitu svojich plodín. Porovnanie pozorovaní a experimentov bolo zdôraznené niekoľko princípov, ktoré vytvorili vzájomnej zhody medzi fázou mesiaca, jeho cesta na oblohe a rastlinného vývoja. V prípade, že väčšina karteziánske záhradníci sú skeptickí, založené na lunárnom kalendári rýchlo nájsť skutočné výhody mesiac na rastliny. Tak na čo ešte čakáte, aby si tento nebeský pomoc?

V auguste, záhrada plná lahodnej zeleniny, budú deti hodovať na chrumkavé paradajky zubatý, je džemy, domáce zaváraniny v pekných pohárov a aromáty sú zhromaždené. Krásne kvety v lete dajú zabudnúť plynutie času. Ale v prípade, že cikády spievať celé leto, mravce už pripravuje na chladné obdobie. A áno, ste už zasadil pádu žiarovky, výsadba zimné zeleninu a prerezávať ovocie, starať sa rešpektovať fázy mesiaca na pomoc podstatu byť štedrejší.

augusta 2017 mesiac typ kultúry rada
utorok 1. spln list deň Ak ste na dovolenke doma, tak prečo nevyužiť príležitosti zasadiť bylinkovú záhradku na terase? Mesiac podporuje výsadbu byliniek a šalátov, užívajte si!
streda 2. spln list deň Dnes v noci mesiac je na svojom vrchole, a to sa neodporúča na záhradu po 13:30. Poponáhľať a dokončiť svoje aromatické plantáží.
štvrtok 3. spln list deň A ak sa vám zasadiť bylinkovú záhradku na svojom balkóne? Odrody s "listy" sú verbeny, mäta, medovka, oregano a šalvie teraz ťažiť zo zvýšenia mesiace!
Friday 4 ubúdajúce deň ovocie Mesiac pokračuje vo svojom vzostupnom dráhu na oblohe dnes, a bude priaznivé pre siatie a úrody nadzemné časti rastlín. V "ovocie" súhvezdí, je čas žať paradajky!
sobota 5 ubúdajúce deň ovocie Krásny letný deň ísť žať jahody, paradajky, baklažány, uhorky ... Ak nechcete mať zeleninovú záhradu, ísť na jazdu v krompáčom a vžiť v kuchyni tento víkend !
nedeľa 6 ubúdajúce Deň ovocia a koreňové Plody zozbierané včera a dnes ráno sú obzvlášť chutné vďaka mesiac bolo "hore" živín. Prečo nevyužiť príležitosť, aby lahodné uviaznutiu? Po 15 h, mesiac mení konštelácii, zasiať koreňovú zeleninu.
pondelok 7. ubúdajúce koreň deň Aj keď záhrada je zaplavený jeho veľkorysosti, môžete byť v pokušení zastaviť siatie ... Ale budete ľutovať tento rok na jeseň! Tak rýchlo zasiať cibule, kaleráby, reďkovky a mrkvu.
Utorok 8. ubúdajúce koreň deň Mesiac má deň dovolenky záhradníkov. Nechať prírodu obnoviť ticho lunárny uzol a využiť príležitosť a taky odpočinúť!
streda 9. ubúdajúce deň kvetina Do zajtrajška, mesiac pozýva zasiať alebo vyzdvihnúť kvety. Vyzdvihnúť pár žeruchy kvety neošetrené, aby sa váš šalát alebo pár vetvičiek levandule, aby v relaxačný kúpeľ.
štvrtok 10 ubúdajúce deň kvetina Bočné sadenice, pripraviť lôžka zajtra siatie už begónie, cleomes, kozmos, georgíny, Nigelles Rudbeckia, cínia.
piatok 11 ubúdajúce list deň Tento týždeň sa končí v znamení listov, to je ten správny čas zasadiť a zber šaláty a bylinky.
sobota 12 ubúdajúce list deň Vedeli ste, že bylinky používa na výrobu lahodné kocky ľadu, ochutený soľou, prekvapivých sirupy, osviežovač vzduchu a upokojujúce infúzie?
nedeľa 13 ubúdajúce list deň A ak ste sami pripravujú svoj bouquet garni? Vyberte tymian, rozmarín, bobkový list a šalvia, ako v pondelok ráno, aby sa malé zväzky a vysušte na použitie v priebehu zimného obdobia v kuchyni.
Pondelok 14. ubúdajúce deň ovocie Toto je najlepší deň v týždni zberať paradajky! Prečo nevyužiť možnosť variť omáčkou a omáčok v pohároch, ktoré si môžete vychutnať celú zimu?
utorok 15. ubúdajúce koreň deň Až do štvrtok večer, mesiac stúpa cez priaznivé konštelácie koreňov a povzbudzuje vás, aby ste predpovedať budúcnosť tým, že svoje sadenice kvaka.
Streda 16. ubúdajúce koreň deň Zasiať jarná cibuľa, reďkovky, kvaka, mrkva a reďkovky.
štvrtok 17. ubúdajúce koreň deň Urob si svoj jesennú výsadbu v záhrade.
piatok 18 spln deň kvetina Mesiac u prízemí stále ponúka zaslúžený deň odpočinku, a to najmä nechať prírode odpočinúť.
sobota 19 spln deň kvetina Po odkvitnutí, musí znížiť levandule na deň ako dnes.
nedeľa 20. spln list deň Vaše sadenice minulých týždňoch museli uzdraviť, že je čas, aby objasnila, aby len tie krásne predmety.
Pondelok 21. spln deň ovocie Ďalší deň povinného odpočinku kvôli lunárny uzol v polovici popoludní. Ďakujem na Mesiac!
Utorok 22. spln deň ovocie Pozrite sa na sadu a prehliadnuť kríky bobule. Vaše zásahy budú zvýhodnený Mesiaci.
streda 23. spln koreň deň Mesiac mení konštelácii v 14:30: postarať sa o ovocie v dopoludňajších hodinách a popoludní úrodu reďkovky, paštrnák a cibule.
štvrtok 24. spln koreň deň Repy šťava je nabitý vitamíny s viacerými zdravotných výhod. Využite príležitosť, aby sa liek s repy zozbieranej pred sobotu večer.
piatok 25. spln koreň deň V zeleninovej záhrade, závod ako žlté a červené cibule.
Sobota 26. spln koreň deň Možno už máte kvaka vo vašej záhrade? Táto prastará zelenina má mnoho výhod, vyzdvihnúť dnes páčiť viac!
Nedeľa 27. spln deň kvetina Tu sú dve ideálne dni, aby vám v rezňov kvitnúcich druhov! Ubúdajúce Mesiac zvýhodňuje svoje rezne.
Pondelok 28. spln deň kvetina Ak nie ste inšpirovaný rezne, môžete vysadiť kvety všetkých druhov dnes, bude mesiac pomôžu urobiť štart.
Utorok 29. spln list deň Späť z dovolenky, vaše bylinková záhradka trpela trochu z nedostatku zalievanie? Presadiť do hrnca pár hrncov dnes tešiť na dlhú dobu až do zimy.
streda 30. spln list deň V súčasnej dobe zákaz záhrada, Mesiac je na svojom vrchole (a musí znovu získať silu pred školou).
štvrtok 31. spln deň ovocie Pokiaľ máte sklonená maliny, teraz tento posledný deň ubúdajúceho mesiaca pre carving.