Všetko o slávnom zvonu 1. mája

Poslovia jari, malé pramene voňavých zvonov ponúkaných 1.mája sú súčasťou nášho kultúrneho dedičstva naveky. Ale ste si istí, že viete všetko o tohto toxického šťastie fascinuje ľudstvo od staroveku? Tu je 10 vecí, ktoré by ste mali vedieť o Convallaria majalis, na konvalinky.

1 / Drozd bola ponúknutá Apollo nymfy

V gréckom mytológii, drozd bol vytvorený bohom umenia a poézie, Apollo, že jeho deväť premieta môže chodiť po koberci vonných zvony. Legenda nehovorí, ak je chrániť svoje bosé nohy alebo aby im inšpiráciu ...

drozd kobercov
© blog.monsieurfleurs.com

Koberec z kvetov pre múz Apollo ...

2 / Thrush sa narodil krvavé slzy panny

V kresťanskej tradícii, drozd je spojená s krvavými slzami Panny Márie a sv Leonard. Madonna by videl jej krvavé slzy premení bielych zvončekov pri päte kríža, zatiaľ čo pustovník, brutálne napadnutá draka dole jej lese, by videl jeho krvi Hatch koberce bielych kvetov, znamienko hroziace návrat lepších dní. Tieto legendy nie sú na rozdiel od tých snežienky, ktorý je tiež oslavuje 1. marca v krajinách na východe.

zvony drozd
petpoisonhelpline.com ©

Zvony načítané symboly pre kresťanov

3 / Manželstvo drozdov oslavuje 13 rokov manželstva

V stredoveku, manželstvo sa zvyčajne oslavuje v máji. Tradícia bolo to afty je zavesený na dverách nevesty ako symbol čistoty. Viac nedávno, Kate Middleton svadobné kytice, obdivoval celý svet sa skladá z ľalie, hyacinty a brečtanu. Pekné, keď vieme, že drozd je tiež známy ako "Sweet Will" v angličtine, a to dobrý nápad pre jarné svadobných kytíc!

Muguet manželstvo môže
© www.makingofday-evenement-mariage.com

Svadobné kytice ako symbol šťastia prišiel

4 / Charles IX zaviedla tradíciu drozd šťastie

Jarné kvety, konvalinky symbolizuje krajinu koniec tvrdosti zimy a návrat miernejších dňoch. Od renesancie, je ponúkaný ako kúzla na oslavu jari. V roku 1560, sa hovorí, že mladý Charles, potom vo veku 10, bol ponúknutý drozdov počas návštevy v Drôme od Chevalier Louis Girard z Maisonforte. Nasledujúci rok, čo je tiež to, že jeho korunovácie, kráľ rozhodne rozšíriť túto prax aj ponuky vychádza z ľalií na jeho súdu na začiatku mája. Táto tradícia je na ...

Muguet šťastie
© maxpixel.freegreatpicture.com

V reči kvetov, konvalinky znamená nájsť šťastie

5 / Ako drozd stal kvet 1. mája

Akonáhle rozpoznaná ako šťastie kvet od skorej jari, drozd je oficiálny kvetinou 1. mája, v dvadsiatom storočí. Pracovníci pochod za svoje práva majú prednosť kvet červené šípky, ktoré nosia na klope s červenou stuhou a ... tak chvíľku drozd. Zvon je rozhodne spojená s Labor Day.

Thrush 1.mája
© Fotolia

Musí drozd 1. mája ...

6 / Predaj drozdov, výnimka z daňových orgánov

Kým článok R644-3 trestného zákona zakazuje predaj kvetov na diaľnici bez povolenia predávať afty je výnimka z pravidla počas celého dňa 1. mája. Ale pozor, vaše mesto môže zarámovať túto toleranciu obecnými a len prestal predávať ľalie záhrady alebo divoké ľaliu sa toleruje.

predaj drozd
© Flickr

Labor Day je tiež drozd party!

7 / Afty sú veľmi toxická

Kvety, listy a plody konvalinky (Convallaria majalis) sú veľmi jedovaté, dokonca fatálne. Nedovoľte, aby malé deti a zvieratá dotknúť, a to aj vo vode vázy a sušené kvety môže mať vážne následky. Pri najmenšom srdce a zažívacie poruchy, obráťte sa na toxikologické stredisko: http://www.centres-antipoison.net/

Červené bobule drozd
© commons.wikimedia.org

Ako kvety, Konvalinka bobúľ môžu byť fatálne

8 / Thrush bola obľúbená kvetina z Christian Dior

Slávny návrhár bolo známe, že je veľmi poverčivý. Thrush bola jeho obľúbená talizmanom a často nosil na klope, aby mu priniesol šťastie. To tiež udržuje vo vrecku sušenej prameň Držal v malej krabičke inžinierstva. Počas show, požiadal svoje malé ruky šiť pramene drozd sušené vnútri oblečenia a strávil celú kolekciu v roku 1954. Od tej drozd, drozd naďalej inšpirovať vysokým titulnej šitie, rovnako ako značkové parfumy.

Dior drozd
© Workshop 2A

Thrush sa stala symbolom domu Christian Dior

9 / Thrush v histórii parfumu

Charakteristická vôňa drozdov vždy inšpiruje Perfumers, ktorí ocenia jeho poznámky ako zelené a kvetinové. Ale drozd prírodný extrakt je prakticky nemožné vyrobiť a jemná vôňa byť rekonštruovaný z chemických molekúl, ako je hydroxycitronnellal.

Muguet vonné sviečky
© lgb-etc.blogspot.fr

Vôňa konvalinky vstúpiť na jar v dome ...

10 / Thrush je symbolom Rugby Club Toulon

Aké súvislosti môže existovať medzi trochu drozd trinásť kvetín a oválnym loptou? Aby sme pochopili, prečo drozd zdobí erb Toulon Rugby Club, musíme sa vrátiť do začiatku dvadsiateho storočia. Klub sa potom financovala Music Hall spevák Felix Mayol, ktorý je známy svojimi hity ... a trochu drozd, ktorý bol vždy v gombíkovej dierke. Ctiť ho, klub sa rozhodol prijať obľúbená kvetina speváka ako znak.

Rugby klub Toulon
© Fond-gratuit.com

Thrush z hudobnej haly speváka, ktorý miloval rugby ...