fayanslı odanın izolasyonu termal ve akustik olarak çok önemlidir, çünkü. binanın inşası sırasında yalıtım yüklemek için her zaman en iyi olmakla birlikte, ya da dışarıdan yenileme sırasında, döşemeden önce zemin izole etmek için bir çözüm yoktur.

Toprak hazırlama

fayans sermek için zemin tamamen düz ve pürüzsüz olmalıdır. Bu nedenle başlangıçta varolan döşeme kaldırmak ve hatta bazı levha kalınlığını kaldırmalısınız. Gerçekten de, izolasyon cam, kaya yünü veya ekstrüde polistiren paneller, bir kez oda kapısını kapatma güçlük karşılaşma dikkate almak kalın bir kaç santimetre için genel olarak fayans koydu. Bu aşama, önemli olduğunu ve yalıtım montajına başlamadan önce zemine toplam kalınlığı hesaplamalıdır.

Döşeme izolasyon

Bir kesme bant parçasının tüm yüzeyini kaplayarak kenarına yalıtım panelleri ve kenar zikzaklı döşeme önce oda çevresinde yüklenecektir. Bir polietilen folyo sonra etkili olabilmesi için, bu Gazze'den çekilme devam etmeli, paneller korumak ve zeminde yatırılır.

Taban kaplamasının döşeme

Toprağın ağırlığını arttırmak için değil, böylece bir akış yönü tercihen şap hafifletilmiş olan yalıtım panolarında bir tel örgü, yer gerekli olmaktadır. Şap iyi düzeltilmiş sonra, toprak kiremit için hazırdır.