üzüm esnetme için Fikirlerimiz

Onlar, bunlar tırmanmaya, domates Clematisi, sabah zaferleri, nasturtiums ve tutku çiçek tırmanmaya! bahçesinde, teras ve bahçe, birçok bitki gökyüzüne yükselmeye artırılması gereken. Ve biz bu orijinal malzemeler birini yaparak onlara yardımcı olur?

Bir tipi vasi Bambu

Bahçede domates, salatalık ve fasulye yetiştirmeye veya gül veya hanımeli tırmanmaya, bu Kızılderili teepees esinlenerek ve güzel bambu destek verme içine almak edilir. Biz sıkıca (meydan okuma onun düğüm elde etmektir) ve daha sonra zemine ayak basarak kızılderili çadırı yükler dize ile bir ucunda 6 çubuklar tutunur. Her şeyi tutmak ve her sapı üzerinde bir düğüm atılarak, tipi etrafında bir dize sarılır noktaları destek bitkiyi vermek. bitki örtüsü ile kaplı Sportium belirlediğinde, aynı zamanda çocuklar için büyük bir saklanma yeri yapacak!

Alternatif yöntem: biz de kestane tipi dallarını gerçekleştirmek ve yerine dize etrafında dört şube kurabilir ...

Öğretmen bambu çadır
© Bul bahçe

Bahçemde bir teepee istiyorum!

bir duvara bir kafes

Biraz sabır ile, bir Virginia sarmaşık, hanımeli veya herhangi dağcı faizsiz bir duvara benzersiz bir stil getirebilir. Ama bunun için, biz kendisi ela şubesi bulunan üreten bir güzel pergola, sunmalı. DIY kendi düzeyine bağlı olarak, duvara asmak için demiryolu bir tür oluşturmak üzere dize ile eşit büyüklükte dalları düğümlü durumdadır veya toplantının yapılamaması pergola birkaç çivi ile bir evin içine olsun. Herhangi bir durumda, daha iyi bitki tırmanmaya başladıktan sonra, çıkarmak için zor olacak, çünkü işinizi pekiştirmek için zaman ayırmak!

DIY kafes asma trellising
© Pinterest

Biz sol seviyorum, değil mi?

bisiklet tekerlekleri olan bir silindirik vasi

Gerçekten geyik silindirik vasi için, eski bir bisikletin tekerlekleri geri dönüştürülmektedir. Üst ve alt, iki tekerlek toplantının yapılamaması zemine sürülür metal bir çubuk ile bağlıdır. Ve her yerinde, dizeleri hızla bahçenizde cazibe en popüler noktalarından birini oluşturan garip bitki kule oluşturur, diğer bir çarkından gerilir!

Tutor DIY bisiklet tekerleği
© Mamie İpucu

bisiklet tekerlekleri bahçede geri dönüşümlü!

Bir domates öğretmen kestane ahşap

fındık veya kestane Bazı dalları hızla tüm yaz bahçenizi sahneye koyacak domates kazık yapabilirsiniz. Bir kesim-şube, iyi bir budama makası ve rafya ile, tüm formları hayal veliler tasarlayabilirsiniz yaratıcılığınızı özgür bırakır!

domates kazıklar Yapımı
© J-F. Mahe

domates bu harika öğretmen yapmak için tam öğretici bulun!

Bir dal çerçeve ve dize sormak

Birçok bitki iterken sormak için bu asma gibi sebze bahçesinde bir elbise biraz yorgun duvar avantaja sahiptir. Yerde, düzgün bunları birbirine bağlamak için dikkatli olmak, beş ana dalları (kare ve ortasında bir çubuk) ile büyük bir ahşap çerçeve inşa etti. Bir kez konsolide çerçeve asılı olduğu dizeleri Biz koydu ... fasulye ve bezelye büyümeye kolaydır hangi uç uca?

Kafes çerçevesi koymuştur
© Bir seferde Veggie

yeşillik bir çağlayan hasarlı bir duvar kapsayacak şekilde ideal!