özel boya ile banyonuza temiz ve hızlı makyaj Teklif!

Eskimiş, hasarlı ... senin banyo karoları gözlerinin içine alır? Biraz makyaj ayırmaya zamanı! özel boyalar ile, her şeyi kırmaya gerek kendi gölet dış görünümünü vermek. Sadece küçük bir el emeği ve bazı ipuçları sadece onun eski karo yeniden boyamak için. kılavuzu takip edin!

İpucu # 1: Tablolarını satın almadan önce sormak

Eğer yeniden boyamak için karar verirseniz ... su, deterjanlar, aşındırıcı sünger, nedenle yüzeyin bu tür için uygun tek ürünleri seçmek önemlidir: banyo karoları testlerini her gün geçmesi İşinizi riski hızla kötüleşti.

sözlerle Resimler için gitmeyin "tüm medya". Kesinlikle daha ucuz, istenen sonucu elde olmayacak ve hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Uygun boya ve uygulama ile, sonuç o zaman düşünce ve sabır şarttır, üstünde olabilir!

Beyaz Duş Duvar karoları
© Leroy Merlin

özel boyalar üzerinde Bahis optimum sonuçlar için fayans.

İpucu # 2: ortamını hazırlamak için zaman ayırın

Bu sıkıcı ama bunun resminin adımını başlamadan önce onun desteği hazırlamak için zaman ayırmak önemlidir. bundan sonra zaman tasarrufu yanı sıra, fayans temizleme yatan katmanın iyi bir performans, bu nedenle eksik hiçbir soruyu sağlar!

(Kiremit durumuna göre), geleneksel bir ev temizlik ya da St. Marc sıvısı ile yıkanarak başlayın ve aseton ile ıslatılmış bir bez ile yağ alma ile, sonra tamamlandı. Bu sadece tamamen kuru bildireceğiz.

Bir kez temizlik tamamlandı, olası paint splatters önlemek için eşitlik ve yapışkan maskeleme anahtarları kapsayacak ve zemin ve mobilya üzerine bir muşamba yüklemeyi unutmayın.

İpucu 3: Bir astar, evet, ama her durumda!

underlayer boya bitirmek için eteklerinden vermektedir. Mükemmel gerçekten tutmak ve karoların yüzeyine mühür orta uygundur elzemdir.

Bazı boyalar belirtildiğine dikkat ediniz "hayır astar." Optimal ve kalıcı sonuçlar için, ama anlamak için zaman ayırın fayda bulunmaktadır.

Bunun bir istisnası! Eğer renkli bir reçine seçilmesine ilişkin karar ise, Adım altında yatan atlayabilirsiniz.

bordo fayans kabartmaları CEDEO
© Cedeo

underlayer kaldırdı fayans kapsayacak şekilde önerilir.

İpucu 4: harfine özel boyama karoların talimatları takip

alt döşeme en az 24 saat kurumaya ayrıldıktan sonra, o resmin adım atmak zamanı. Uygulama bileşenleri ve seçilen markaya göre farklı olabilir, sizin tencerede gösterilen talimatları takip önemlidir.

maruziyet süresine dikkat edin, bazı boyalar bir saat içinde uygulanmalıdır! Büyük bir banyo olarak, istenmeyen bağlantıları önlemek için boşluk kesme düşünün.

İlk katman mükemmel gergin ve düzeltilmelidir. Bunun için, orta büyüklükte tek katmanlı bir hadde düzeninin kullanılması.

Ayrıca odanın sıcaklığını izlemek. Orada 20 dereceden fazla olmamalıdır.

Son olarak, Katlar arasında kuruma süresi için yönergeleri izleyin.

Duvar mavi leroy merlin çinileri
© Leroy Merlin

senin resminin başarılı bir şekilde uygulanması için, mektuba pot arkasında verilen talimatları izleyin.

İpucu 5: zaman kazanmak için renkli reçine boya tercih

Reçine, iki kat uygulanır ve herhangi bir alt taraftaki tabakanın gerektirir. Bu zaman kazanmak için pratik bir çözümdür! ilk geçiş belirli akrilik ve farklı yüzeyler (mat, parlak, saten ...) mevcuttur, uygun bir koruyucu reçine ile ikinci ile gerçekleştirilir. Kurulumu kolay, hala (ortalama 100 Euro) renk çeşitliliği oldukça sınırlı olduğunu belirtilen ve litre başına fiyatı oldukça yüksektir edilmelidir.

İpucu # 6: bitirir ardı etmeyin

fayans boyalı, her şey, hatta eklemleri kaplıdır! Bu sonuç, beğeninize değilse, sen mükemmel bir özel boya kalemi kiremit eklem ile daha geleneksel bir görünüm yeniden oluşturabilirsiniz. , Sabır ile kol ızgara eklemlerini takip ederek ilk katı uygulayın ve ikinci katmana geçmeden önce bir saat kurumaya bırakın.

Bazı durumlarda, bu adımdan sonra koruyucu vernik olması tavsiye edilir. Eğer kalemin kılavuzda bu bilgileri bulacaksınız.

Kalem boyama mühür Rubson
© Rubson

uygulaması kolay boya kalemleri ile klasik kiremit eklemleri bulun.

İpucu # 7: bakım dikkat!

Yine banyonuzu kullanmadan önce, asgari 72 saat geçmesine izin. Kurutma süresi önemlidir!

Zamanla sizin özel boya fayans saldırı olabilir sünger çok aşındırıcı ve kaba tarafına bakım, dikkat gelince.

Bu boya işi ile, banyo size tozlu şantiyelerde haftalarca tasarruf güzel bir çeki düzen verilmesi ödeyecek!

Sünger temizlik banyo fayansı
© Leroy Merlin

aşındırıcı olmayan ürünler ve sünger yumuşak tarafı ile boyanmış taşlarını temizleyin.