gündelik ürünlerle kirli fırın üstesinden gelmek

Gerçekten kimyasal striptizci hayranı değiliz ancak fırında oraya buraya takılıp kir aşmak için nasıl bilmiyorum? Hiçbir panik, bazı günlük ürünlerle, doğal çözümler, onlarla uğraşmak yönetecek. Bizim büyükanne 4 ipuçları Gösteri fırın temizlemek için.

İpucu # 1: Su ve sabunla fırın rafları yıkayın

Fırının içinde mücadele önce, ızgaraları temizleyin. Bunu yapmak için, onları tamamen kaldırmak ve oda varsa, senin lavaboya koyun. sıvı ve bir sünger kadar yıkama, sıcak su, ardından yıkayın. kir devam ederse, bir sünger, bir naylon bir fırça veya aşındırıcı yan kullanın.

fırın rafı Temizleme - Pratik Öneriler
© Seb

İpucu # 2: kabartma tozu ile fırın yağdan arındırmak

Bizim büyükannelerini temizlik kombine Pişirme, sizin fırın temizlemek yardımcı olmak için de idealdir. bir kapta 6 yemek kaşığı bikarbonat dökün daha sonra su 2 çorba kaşığı ekleyin. duvarlar ve yağlı yüzeylerde hamur uygulayın ve gece boyunca açık bırakın. Sabah, ovmak ve nemli bir sünger ile yıkayın. Ayrıca kabartma tozu ile bu hileyi deneyebilirsiniz! Hızlı ipucu son dakika: en ulaşılmaz köşelerinde bir fırça ile hazırlıklarını uygulayın.

kabartma tozu ile fırın temizleme
© Electrolux

İpucu 3: beyaz sirke ile fırın kapağını temizlemek

Fırın kapağı sıçramasına yoluyla kurtulmuş değildir. temizlemek için, kabartma tozu ve beyaz sirke 45ml 125 ml ev tabanlı ürünü uydurmak. Nemli bir bez kullanarak, yavaşça kapıyı ovmak ve temiz su ile durulayın. Şimdi doğal ürünlerle Fırınınızı temizlemiş, yeni gibidir!

beyaz sirke ile fırın kapağı Temizleme
© Electrolux