Jeśli okaże się, że woda w zlewie lub prysznicu zaczyna stagnacji, lub pojawiają się zapachy, jest to, że chyba czas, aby zmienić swoje pułapki. Aby działać prawidłowo, syfon musi być wypełniony wodą, aby zapobiec powietrza (a więc i zapach), aby wrócić do wejścia.

Co syfon wybrać?

W prysznicem lub zlewu, syfon jest napełniony do włosów, żywności lub resztki mydła i ostatecznie przestaje spełniać swoją rolę. Należy regularnie czyścić. Ale po jakimś czasie, tworzywa sztucznego lub mosiądzu, w którym jest on produkowany w końcu ulegnie zużyciu. Zapachy z powrotem lub kończy się ucieczki. Syfony są dostępne w PVC lub mosiądzu. Wybór jest często określana przez błoto. Syfony z mosiądzu, droższe w zakupie, często zatykają trudniej niż drenów PCV.

Proste kroki do skutecznej zmiany syfonu

W przypadku wanną lub prysznicem, syfon zmiana jest często towarzyszy mu jedno z korkiem, ponieważ obie są często sprzedawane w zestawie. Jest to trudniejsze, gdy jest to kabiną prysznicową lub wanną z drzwiami dostępu nie jest wystarczająco duża. Po odkręceniu wadliwy drenażu po obu stronach, trzeba zmienić stawów. Jeśli nie są one dostarczane z nowym syfonem, trzeba będzie zdobyć z góry, upewniając się, że są poprawne średnica węża. Pierwszy pierścień zaciskowy jest umieszczony między syfonem a uszczelką. Po przykręcony, można umieścić drugi dołączony do końcówki, która musi być w kontakcie z odbiornikiem (umywalka lub prysznic). Po mocno wszystko, można otworzyć zawór i sprawdzić, czy nie ma wycieków.