Veda kalıp kokuları ve&# 039; yıkama makinesi ve makinenin nem

o sadece makinenin çıktığında Hiç elbiselerini kötü bir koku bulduklarını mü? Bu nem kokular ve kalıp kaçınılmaz değildir ve ölçekli bir çamaşır makinesi ile açıklanabilir. İşte kolayca kurtulmak için ipuçları ve makine ve makine üzerinde kesinlikle bu kokuları vardır.

çamaşır makinesinde bir koku önleyici temizleme

Sık sık çamaşır makinesi temizlemek için unutmak: kir nadiren görülebilir! Düşük sıcaklıklarda, yıkama için daha sık tercih Bununla birlikte, kumaş yumuşatıcı, çamaşır yıkama, kireçtaşı yatakları ve her türlü kir tortuları makine içinde kalabilir. nem ve ısı ile, bakteriler büyür ve kokuların sorumludur.

Yani sahip bir makine ve çarşaflar kokulu, derin temizlenmiş!

Kapı mühür makinesi için ikinci bir gençlik

kir her türlü oluşabilecek kapı mühür makinesi, temizleyerek başlayın. Bir diş fırçası ve bulaşık deterjanı ile Fırçalama atık ön kanalları temizlemek ve yağ alma işlemi. Sonra bir mikrofiber bez ve beyaz sirke ile kurutun.

Orada kalıp veya mühür çok kirli ise, kabartma tozu ile fırçalayın. gitmez çabalarınıza izleri rağmen eğer, üreticinin talimatlarına göre doğrudan mühür değiştirin.

Deterjan bölmesi temizleme

nem ve ürün tortusu, deterjan bölmesi ile ve bakteriler ile dolu kalıp olabilir. temizlemek için, artıkları dağıtıp çaba olmadan çıkarmak, hangi üzerine kaynar su dökün. Bir sünger ve sirke ile silerek temizleme bitirin.

Temiz çamaşır tepsisi
© Eugénie Bastin

Biraz kaynama suyu ve bez atış mucizeler olun!

makinenin filtresini unclog

Zamanla, filtre çeşitli kir (saç, ceplerinde kalan dokular, ...) ile tıkanabilir ve düzgün drene atık su önleyecektir. su Daimi ve bakteri ve koku gelişimini teşvik eder.

Makine modeline göre filtre güvenli kaldırmak için çamaşır makinesinin kılavuzuna bakın, farklı yerlerde bulunabilir. Paspas kadar su paspas donatmak için unutmayın. Daha sonra sıcak su filtre taşımak ve yağdan arındırmak için bir fırça ve bulaşık deterjanı ile ovmak.

tamburu ve makinenin kanalları kireç gidericiler

temizleme işlemini tamamlamak için, tamburun sirke 3 litre dökün. güçlü bir anti-küf olan çay ağacı esansiyel yağı yirmi damla ekleyin.

60 ° C'de bir döngü için vakum makinesi Başlangıç

Çay ağacın uçucu yağlar dezenfekte giyim
© Ikea

çamaşır için güzel kokuyor!

temiz çamaşır makinesi derinlikleri: durumlarda (hemen hemen) çaresiz için

koku devam ederse, kalıp yerlere ulaşmak zor konaklıyor ya akışından gelen kokuları olması mümkündür. Bu durumda, ilk Kanalizasyona kontrol edin. Onlar kalsifiyedir ise sirke ve pişirme ve bir fırça ile ovalayarak karışımı ile temizleyin.

Makine hala kötü hissederse, yıkama teknesine sıkışıp herhangi küçük kir sıkışmış kabartmak talip ve temizlemek için makineye (üreticinin talimatlarına göre) bir kısmını kaldırın. Yıkama tankı ve sirke ile tamburun arka ve çay ağacının uçucu yağ birkaç damla temizleyin.

Bütün yıl iyi hisseden bir çamaşır makinesi tutmak ve ömrünü uzatmak, iyi alışkanlıklar tutmak için:

- Her zaman havalandırmayı kolaylaştırmak ve küf gelişimini engellemek için, her yıkamadan sonra kapıyı açık bırakmak

- Her bir nem önlemek ve burada sıkışmış kiri çıkarmak için kapı contası yıkadıktan sonra silin.

kumaş üzerindeki kötü kokuların ortadan kaldırılması

Ve şimdi makine iyi hissettiğini, nasıl nemi ortadan kaldırmak ve kalıp koku o makinede sola? kolay bir şey: sadece makinede elbiselerini demir! Bu hile da makineye unuttum ve kötü hissetmeye başlar makine için çalışıyor.

Programınızı kullanın. tarifi kokuları uzaklaştırmak için: her zamanki deterjana kabartma tozu bir fincan üçte ekleyin. Tepsi saklıdır yumuşatıcı olarak, elbiselerini üzerinde iyi bir koku bırakmak, beyaz sirke ve lavanta uçucu yağ birkaç damla bir fincan dökün. Bu tarifi içi ile, giysi temiz kokusu!

kumaşlara kokuların önlemek için, bu birkaç altın kurallara saygı unutmayın:

- Yıkama tamamlandıktan hemen sonra çamaşırları çıkarın, aksi makine olarak makine kötü koku olabilir

- Eğer açık havada çamaşır kurutmak için, oda iyi havalandırılmış olduğundan emin olun ve makine çok uzun ıslak kalmak etmediğini

- değil tamamen kuru olup olmadığını Makineyi asla, aksi koku Dolabında kadar takip!