Nie należy mylić tapety i okładziny ścienne zmywalne kuchennych


Ściana pokrywająca winylu jest idealna w pralni, lub innych pomieszczeniach narażonych na wilgoć. Dla udanej instalacji, przed: przygotowanie środków i wybrać odpowiedni klej.

Przy czym powłoka?

Nie należy mylić tapety „kuchnia”, to znaczy, powłoki do papieru, pokryte warstwą winylu, zmywalnych i ściennych, emaliowana powierzchnia ustabilizowane podłoże PCW, które mają dobry uszczelnienie i wytrzymałość na uderzenia i na ciepło. Te ostatnie są szczególnie interesujące dla łazienki i pralnie, nawet jeśli one również znaleźć swoje miejsce w innych pomieszczeniach domu. Producenci oferują obecnie szeroką gamę ustawień, często odnawiane, szczególnie rozmieszcza imitację (jak w tym przypadku), marmury, lub dziobnął ziarnistych powierzchni i niezwykłą gamę kolorów. Powłoki te, sklasyfikowany M1 (trudno zapalne), są zwykle sprzedawane w szerokości 1 m lub 70 cm.

Obrazek: 1/4 |
Rozpocznij pokaz slajdów

 
 

 • okleiny mokra
 • okleiny mokra
 • okleiny mokra
 • okleiny mokra
 • okleiny mokra

   

 • okleiny mokra

   

 • okleiny mokra

   

 • okleiny mokra

   

poprzedni
następny

 
 
 

Krok 1

Powłoka winylu jest tutaj obejmują ściany i drewniane półki. Dla doskonałego przyczepność na pionowej części półki, należy użyć kleju neoprenu (podwójne wiązania). Rozpocząć od długości cięcia wystarczający do pokrycia obu stronach półki i jej krawędzi; Następnie umieścić wkładkę w miejscu i ścieżki w celu określenia, które obejmie część krawędzi (Półki były ościeżnica do okazji ich piosenka o szerokości odpowiadającej czterech kwadratów powlekania wystrój). Przystąpić do zaklejania tego zespołu i podłożem za pomocą kleju z neoprenu żelu: rozprowadzić warstwę cienką i równomierną warstewką kleju. Odczekać czas potrzebny do usunięcia, to znaczy dziesięć minut (klej nie pitching pod palcami). Następnie umieścić w kontakcie, pozycjonowanie powłoki z troską: branie jest natychmiastowe.

Krok 2

Gdy pokrycie winylu jest zamocowana na krawędzi, musi być dostosowany do okładzin i przeciw-okładziny płyty. Jednakże, ponieważ jest stosunkowo sztywny, to jest korzystne, aby ogrzewać łatwo rozkładana. Użyć suszarki do włosów w celu ogrzania całej długości krawędzi i złóż powłoki znakowania swoją krotnie, ponieważ staje się bardziej „podbić”.

Krok 3

Wklej płytę za pomocą kleju winylu gotowy do użycia (plastikowy słoik) dla wykładzin ściennych. Stosuje się go do kielni, dokonując jeden przejazd, bez przekraczania (nie usunąć zbyt dużo produktu). Krotnie powłoki i marouflez go od jednego końca do drugiego z planszy za pomocą plastikowej szpatułki.

Krok 4

Na ścianie, powłoka winylowa powstaje na tych samych podstawowych technik jako tapetę: trzeba wyciągnąć oś pionową (kontrola z pionu) i umieścić pierwszy pas blisko rogu, z powrotu 2 cm na sąsiedniej ścianie. Pasek, które są ułożone od krawędzi do krawędzi (styk). Ponieważ powłoka ma kafelki wzór tutaj

„Mozaika” należy wyrównać linie. Klej winylu ma bardzo dobrą smarowność, co ułatwia regulację.

Do cięć w cokoły, zaznaczyć linię z markerem i wyciąć nożyczkami. Można również użyć przecinaka, prowadząc Cię za pomocą linijki metalowej lub planarizer tapicer.

narzędzia & tworzywo

? paca zębata

? szpatułka RUB

? nożyczki

? nóż

? planarizer

? Tabela tapicer

? metr

? kreda linia

? suszarka do włosów

? Pion

???

? Żel klej neoprenowy

? klej winylowy

Dodatek przeciw pleśni

Jeśli zauważyłeś, na ścianach pralni lub łazience dla pleśni i grzybów, dodać dodatek przeciw pleśni w klejącą winylu. Pozwoli to zapobiec nawrotowi plamy pleśni w stawach i samej powłoki. Postępuj zgodnie z zalecanych dawek przez producenta. Dodatek ten nie wpływa na jakość kleju.

Produkty do przygotowania środków

? utwardzacz:

Płyty gipsowo-kartonowe, nowe tynku, zaprawy lub tynku wapno, zastosowanie utwardzacza (utrwalacz regulatora), który traktuje się sproszkowany części i kruchy. Poprzez zmniejszenie porowatości funduszy limit ten znacząco zużycie kleju (stosunkowo drogie).

? neutralizujący:

jeśli trzeba zapytać (jak w tym przypadku) elastyczny Tapetowanie bezpośrednio na betonowej lub zaprawy powłoki, użyj klejenie neutralizujący: to odnosi się do średniego kursu zasadowości wsparciu, co eliminuje ryzyko obierania i pęcherzy w wyniku reakcji chemicznej z klejem. Zapewnia również przyczepność i zmniejsza zużycie kleju.

? klejenie startera:

możliwe jest, aby zapytać elastyczna okładzina ścienna na płaskiej, twardej powierzchni, takich jak na starej ceramiki płytki stać się brzydki. Jednakże, konieczne jest zastosowanie (rolki) po otrzymaniu stałej czyszczenia podkładu, co znacznie wzmacnia przywieranie klejów i zapobiega ich odłączeniu.

Lore © Tamtejsze dom - Flammarion, 2005