Podlewania jej kwiaty&# 039; lato moda&# 039; praca!

W lecie, podlewanie jest priorytetem! Więc jest zdrowie naszych roślin. Ale co, jeśli nie masz zielonego kciuka? Rodzi to klasyczne pytania: kiedy do wody? Jak dużo? Co technika korzystne, aby była ona skuteczna i że rośliny podniósł tempo ... aby zapobiec letnie kwiaty mają głową, że się nie powiedzie, możemy odwołać się do Stéphane Frisson, Manager Kategoria Garden - instalacje, w których Jardiland dostarcza swoje wskazówki konserwacji. To wyjechał do sesji ogrodnictwa!

Na jakiej porze dnia najlepiej jest podlewać swoje letnie kwiaty?

Wolą podlewania wieczorem podczas upałów, aby ograniczyć parowanie i rano, kiedy noce są chłodne.

Czy codzienne podlewanie konieczne?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jest to absolutnie konieczne, aby nie podlewać swoje codzienne ozdobnych. W normalnych czasach, odpowiedniej i rozstawione podlewania (co dwa lub trzy dni, na przykład, w zależności od warunków pogodowych) jest bardziej w zgodzie z naturalnymi potrzebami zakładu. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba pamiętać, że najlepiej jest poczekać, aż ziemia jest sucha powrócił do nie ryzykować zbyt dużo wody, a więc utopić swoje rośliny.

podlewanie kwiatów'été au tuyau d'arrosage
© Thinkstock

Poczekaj, aż ziemia wraca do wyschnięcia na nie utopić swój zakład

Wszystkie rośliny mają takie same wymagania wodne? Jak spełnić ich konkretne potrzeby?

Nie wszystkie rośliny mają różne potrzeby woda, słońce, ziemia ... W celu jak najlepszego spełnienia potrzeb wodnych każdego z naszych zakładów, możemy rozważyć trzy główne typy:

  • Gourmet rośliny w wodę które muszą być podlewane, gdy powierzchnia gleby jest sucha (codziennie podczas upałów).
  • rozsądny (rośliny z niższym zapotrzebowaniem na wodę) do podlewania, gdy gleba jest sucha o dwóch lub trzech centymetrów.
  • Małe chciwi rośliny w wodę które podlewania, gdy gleba jest sucha w głębokości od pięciu do ośmiu centymetrów.

Co, według Ciebie, korzystna podlewanie techniczny?

Trzy główne typy nawadniania wykorzystywane są w ogrodzie. Wszystko niekoniecznie mają taki sam cel. Pierwszym z nich jest podlewanie ręczne mówi. To jest podlewać rośliny z konewka lub wąż. Żmudne ale szczególnie skuteczna technika ta nadaje się szczególnie do podlewania kwiatów letnich. Drugi napowietrznych podlewanie jest do wody w postaci deszczu za pomocą zraszacza lub zraszaczy. Jest to szczególnie korzystne dla dużego i ciężkiego rocka. Ostatnim, prawdopodobnie najbardziej skuteczne i najbardziej ekonomiczny jest kapie podlewanie, zwane również mikro-nawadniania. Ten ostatni nadaje się doskonale do podlewania latem rośliny. W istocie, natężenie przepływu wody dostarczanej przez nadajniki regulowana dostosować do potrzeb danego zakładu. Należy również pamiętać, że technika ta jest bardzo interesujące w szklarni, na tarasie lub werandzie, w przypadku braku powtarzane w ogrodzie, na żywopłoty i masywny.

Podlewanie do węża ogrodowego'arrosage
© Thinkstock

Nawadnianie spryskiwacze nadaje się do masywne i Rockeries

Czy istnieje rozwiązanie, aby ograniczyć parowanie wody podczas podlewania zrobić?

Mulczowania jest doskonałym naturalnym alternatywą, aby zapobiec odparowaniu wody. Praktyka ta ma pokryć podłogę u stóp upraw z materiałów roślinnych lub mineralnych, takich jak kory sosnowej, konopie, len, płatki strączki kakao lub tylko słomy. Zaletą? Ściółka nie tylko zapobiega parowaniu wody, zmniejszając podlewanie, ale chroni glebę i reguluje jego temperaturę. Ponadto wzbogaca glebę promuje wzrost roślin i ograniczają wzrost chwastów. Więc nie zdecydować się na zainteresowanie ściółkowania.

Podlewanie słonecznika w'aide d'un arrosoir
© Thinkstock

Z mulczowania można ograniczyć podlewanie rośliny

Podobnie, zgodnie z popularnym powiedzeniem, „1 = 2 pielenia podlewania.” Ponadto, gdy podlewanie wykonane ressuyée i ziemi, powierzchnia światła spulchniania uniknąć szybkiego parowania wody.