Bir çit komşuları koruyarak veya rüzgâra karşı, uzay tasvir etmek

Faydalı ve dekoratif, çitlerin genellikle mekanı sınırlayacak komşuları dışarıda tutmak ya da rüzgâra karşı edip, bahçede ihtiyaç vardır ilk tarlaları arasında yer almaktadır. çit seçmek için ipuçları sayfamıza göz atın.

Düzenli ve açık çitlerin: Seçim sizin!

Genel olarak, kozalaklı veya yaprak dökmeyen çalılar seçmek en, ama öncelikle kalkan tasarlanmış değilse bir çiçekli yaprak döken çit dikmek mümkündür. genelde masif, sokaklar kenarına ya da bir duvara karşı yerleştirilmiş bulunmaktadır düşük çit, ortalama çitlerin (1 m ila 1,5) bir alan ya da havuz kapatmak için ideal bir uzun çitlerin ve perdeleri en fazla 5 m yüksekliğinde ağaç veya kozalaklı korunması ve deri oluşmaktadır. Ama genellikle tek türün (sedir veya defne ...) oluşur, bazı çitlerin monoton kanıtlamak ve boyut gerçek bir angarya olabilir. Peyzaj tavsiye ve giderek özgür çit değişken yükseklik. Bunlar rustik hatta yabani çitlerin farklı bitki türlerinden oluşmaktadır. İğne yapraklılar çalı veya dökmeyen ağaçlar ve çiçekli çalı ile uyumlu hale edilebilir. Onların yüksekliği değişkendir. Renk yapraklar ve çiçekli süreleri sürekli görünümünü değiştirmek bu çitlerin hayat verecektir. Düzenli ve açık çitlerin: Seçim sizin! Her durumda, pek çok tür fonksiyonel ve çekici çit oluşturmak için mükemmel adapte olacaktır.

senin çit seçimi
© www.lemurvegetal.com

Bitkilerin seçimi

çit oluşturmak türler seçerken, uzun boylu, şeffaf, yaprak boyutu, bitki renk dikkate özelliklerdir. Parlak renk kümesi oluşturan bitkilerin yeşil farklı tonları ile bitkilerin yapılmış bir çit gibi, yoksa tercih ederim misiniz? Çit bitkilerinin farklı kombinasyon, çiçeklenme, büyüme oranı, nihai boyutu hakkında bilgi edinmek için iyidir. zeminin bakılmaksızın geliştirmek olanlar ve s olanlar: asit toprak, kireç taşı, kil, kum, geçirgen, karışık ... çitlerin birkaç tipi vardır: hangi bitkinin toprağın türünü belirlemek için de önemlidir 'belirli bir toprakta bulun. sergide ayrıca Dikkat. Bitkilerin seçimi de istediğiniz çitlerin, düzenli veya ülke türüne göre yapılacaktır.

Bakım konular arasında geniş yeterli alan ve komşunuzun bahçesinde belli bir mesafe bırakmak alınmalıdır. Tek tür sıkı korunmak için, aynı boyuttaki genç bitkilerin seçilmesi mantıklı. iyi yapılandırılmış bir karma çit için, dikkate bir türden arasında değişebilir büyüme oranını alır.

senin çit seçimi
© www.lemurvegetal.com

Ne zaman bir çit dikmek?

Bir çit önceden tercihen dört ila altı ay hazırlanıyor Dikim, kış dikim için yaz veya sonbahar sonunda söylemektir. Eğer çıplak kök çalılar için tercih ederseniz, Aralık ayının ortasında, don dönemine Ekim ayının ortalarından itibaren onları bitki. saksıda yetiştirilir Bitkiler tüm yıl dikilebilir ancak tercihen kış sonuna kadar bahar aylarında şiddetle senin çit başlatın. Ancak, dikkatli donma dönemlerde bitki asla.

senin çit seçimi
© www.lemurvegetal.com

ücretsiz çit veya doğal, canlı çeşitliliği!

Bir serbest çit farklı türlerin bitki oluşur. onlar daha fazla alan gerektiren rağmen bu karışık çitlerin giderek daha popüler hale gelmektedir. Ama yararları çok. her zaman var olmuş sanki ülke çit, mükemmel peyzaj entegre dekoratif çit olduğunu. türler tercihen kolaylıkla uyacak manzara zaten kullanılmaktadır. Bu engel, her zaman yeşillik biri başka ve farklı renkler uygulayın sahası faiz sayesinde yeniledi. estetik hem de ekolojik olarak zengin, çeşitli çitlerin biyolojik çeşitliliği korumak için yardımcı birçok kuş ve hayvanlar için barınak ve kiler sağlarlar. Büyük avantaj, açık çitlerin bakımı düzenli ve tekrarlanan boyutları gerekmez çünkü çok kolaydır. boyutu farklı bitki arasında belli bir uyumu muhafaza ve çit estetiğini korumak gibi objektif olacaktır. Bu ölü ya da hastalıklı dalları kaldırmak ve daha eski ortadan kaldırmaktır.

çiçekli çalılar sadece geç ilkbaharda kendi çiçeklerin solduran sonra budanır. Diğer çalılar kış sonunda budanır, boyut çiçek, dekoratif yapraklar ve dallar ertesi yıl olacak yeni sürgünler uyarırlar.

senin çit seçimi
© www.lemurvegetal.com

Sadece boşluğa dikkate türden türe değişiklik gösterir gelecekteki gelişimi ve büyüme oranını alarak bitkiler (bütün metre) ilgilenir dikim anda. Eğer daha kalın bir çit istiyorsanız Bitki çalılar en yüksek, en düşük cephesinin arkasından, çevrimiçi quiconce veya.

Çeşitli türler bir ülke çit oluşturulması için özellikle uygundur: kocayemiş, japonica, çekicilik, Çay dikeni, kızılcık, yaban gülü, kömür Avrupa, Holly, ortak ela, yaban elma, pyracantha, kartopu, mürver, Cotoneaster ... kuru halde kalır, ya da cazibesi, yaprakları - dökmeyen - defne, Fransa'da kurtbağrı için kutsal, porsuk, şimşir düşünüyorum, kışın görsel korunmasını sağlamak için yeni yeşillik gelişine kadar tüm kış kadar. Hayal gücünüzü serbest bırakın ...

senin çit seçimi
© www.lemurvegetal.com

Düzenli çit ... mükemmel!

Düzenli engellerle titiz geometri hala çok hayranlık uyandırıyor! titiz ve düzenli boyutta Meyve, çitin bu tip ülke çit daha fazla dikkat gerektirmektedir. Temmuz ayı sonlarında ve geç Eylül ayında Mayıs ayının ikinci yarısında,: Gerçekten de, Düzenli çit yılda 3 kez kesilmiş olmalıdır. Bu sayı tabii ki dikilmiş çalı türüne ve büyüme hızına bağlı olarak değişir. Bu bakım kurdu ve sağlıklı bir çit tutacak. Eğitim boyutu kış sonu dikimden sonra bir yıl yapılmalıdır zaman yayılma jöle riski. Hedge nihai yüksekliğine ulaşana kadar yıl içinde boyutları, Liman ve densifieront yapraklar dengelemek olurken bu, çitin tabanını genişletecektir. Normal ölçüm çit genellikle 1 m yüksekliğinde 1.5 m (60 ila 90 cm genişliğinde) çok kalın değildir ve gerçek küçük bitki duvarıdır. Bir de düzenli boyutunu destekleyen kesinlikle çalılar bu durumda seçmelisiniz: kurtbağrı, gürgen, fındık alıç ...

senin çit seçimi
© www.lemurvegetal.com

Bu çitlerin olan yapraklar bir kaçını saymak gerekirse defne, photinias veya Elaeagnus oymak, yoğun hastalığa dayanıklı ve kolay türler tercih edecek tek çeşitli oluşur için. Amaç yüksekliği, size seçiminizi rehberlik m3 üzerinde bir perde oluşturmak için ise ... Leylandiler, Berberis, pyracantha, sedir, Cotoneaster Franchetti: Ayrıca kesilmiş çit, aşağıdaki bitkiler oluşturmak üzere belirtilmektedir Provence selvi, selvi Lambert, Douglas köknar, kavak veya piramit çekicilik. Hepsi çok dayanıklı ve gerektirmeyen boyut, yaptıkları hayatınızı kolaylaştıracak, bakış ve rüzgardan korunaklı!

senin çit seçimi
© www.lemurvegetal.com

Bir Kiraz Laurel Treat

Bizim pratik bahçe videoları