Giyim, kumaş koltuk ... burada temizlemek için ipuçları&# 039; Tekstil kedi idrar

masum ve sevimli bir kedi bazen gerçek bir küçük şeytan gizler arkasında ... Ve o istediği yere bizim kedi kendini rahatlatır zaman beklendiği gibi, birlikte yaşama kadar güzel değil: Tüm kedi sahipleri bilmelidir.

Benim için bu benim küçük şeytan: Gally. Bu yavru bir dernek tarafından toplanan ve o aileye evlatlık bulana kadar velayetini aldım edildi. Çeşitli suçlardan Yazar, Gally bana temizlik ipuçları geliştirmeye yardımcı oldu.

Eğer her köşesini parlatmak başlamadan önce, bu kedinin davranışlarını anlamak için en iyisidir. Biz yalan olmaz: kedi çişi kurtulmak için nihai çözüm kedi temiz olmasıdır. Kedinin dirtiness birçok nedenden açıklanabilir: onun eğitim, kirli bir çöp kutusu veya yersiz, stres, (erkekler için) hormonlar, evde başka hayvan varlığı ...

Tek kural: kedi idrarı temizlemek için çamaşır suyu kullanmayın!

Ben temiz çamaşır suyu kullanacağız" derler çevremizdeki çamaşır suyu bütün bir hayranıydım, bunu ve daha dezenfekte! "Aslında tam tersi olur bulunuyor: kediler çamaşır suyu kokusunu seviyorum. Ve ne zaman temizlik, evcil hayvanınızın dönecektir ve risk tamamen aynı yerde rahatlatmak.

Bunun yerine, bunları çekmek için, onun çöp içinde çamaşır suyu birkaç damla koyabilirsiniz.

Nasıl giyim ve tekstil üzerine kedi idrarı temizlemek için?

Göreceksiniz, Kediler oldukça emici yüzeylere kendilerini üzerinde rahatlatmak için tercih ediyorum. Bu işimizi yardımcı olmaz! çeşitli çözümler test ettikten sonra, sana tarifi favori anneannem vermek: nihai karışımı kabartma tozu - sirke - esans.

prensibi basittir:

1 - karbonatlı su doku kez çalkalayın.

2 - leke doğrudan bikarbonata cömertçe dökün. bu liflerin içine hafifçe nüfuz zımparasında.

3 - Makinenin (! O köpük unutmayın) sirke dökün.

4 - programa, tüm makine geçirin. Sana yumuşatıcı kokusu içine dökmek biraz lavanta esansiyel yağı eklemenizi öneririz.

5 - Kuru ve sonuçları tadını çıkarın! Ancak hala biraz koku varsa, işlemi tekrarlamak için çekinmeyin.

uçucu yağ yıkama
© Eugénie BASTIN

Gally karmaşık bir dönem vardı, ben kokusuz ortaya yorgan ve yastıklar, üzerinde bu yöntemi test etti. Unutmayın daha daha hızlı tekstil yıkama, o kadar kolay bir koku çıkmak olacaktır. Beklemeyin!

Nasıl bir kumaş kanepe veya yatak üzerinde kedi idrarı temizlemek için?

Bir kanepe veya etkilenen bir şilte geldiğinde, başka kavga! koltuk kumaş üzerinde, idrar hızla emilir. sıkmak yatak veya yastık sıkıştırarak fikrini vazgeç, bu sadece daha geniş bir alana idrar yayılacaktır.

makineden tekstil bile daha uzun beklerseniz, o kadar çok temizlemek için zorluk olacaktır. kumaş kanepeler için, kanepenin görünmeyen bir yerinden kontrol ettikten sonra renk değişikliği riski yoktur:

1 - yerinde karbonatlı su dökün ve kağıt havlu ile emerler.

2 - durulama için tekrarlayın.

3 - geri kalan sıvı absorbe etme ve kokusunu gidermek için cömertçe bikarbonata dökün. 15 dakika durmak ve kabaca pişirmeyi kaldırmak edelim.

karbonatlı su bikarbonat
© Eugénie BASTIN

3 kısım su, 1 kısım beyaz sirke ve lavanta uçucu yağ on damla: - R4 birlikte aşağıdaki karışım koyun.

5 - leke karışımı dökün.

6 - Gerekirse işlemi tekrarlayın.

uçucu yağ sirke su
© Eugénie BASTIN

Bir su durulaması, beyaz bir yerinde bırakmak artıklarından bikarbonat için gerekli olabilir.

Ben çeşitli yöntemler denedi ve ne yazık ki bir mucize çözüm bulamadık. Genellikle ayrılmak çok zor bir koku küçük kalır. daha sessiz olmak gerekirse, ben önlenmesi için seçti: bir yatak takımı koltukta yatak ve battaniye üzerinde!

Ne hatırlamak: önleme seçin!

Kedi idrar güçlü bir kokusu vardır ve temizlemek önlenmesi için gitmek zordur. Orada değilken hassas yerleri veya blok erişimi koruyun. Her zaman pişirmeyi, beyaz sirke ve esansiyel yağ şişesi ev tutmak. Harikalar yapabilirsiniz!