giderek uzun çiçekli bitkiler görünümlü Bahçıvanlar veya bitkiler 'remontant' olarak adlandırılan: Buradaki seçimdir!

Bu kurs boyunca renkli bir bahçe sırrı da onların ... zafer günlerini, bütün yaprakları kapalı sendeleyip özel bir türün farklı çeşitleri birleştirerek ederken, uzun çiçekli bitkiler bahçenizi doldurun!

Artık bir çiçek bahçesi,: uzun ve kademeli çoğalmaları

Bahar yeni blum getirdim, ve bahçede harikasından bir yıl açıkladı. Bu tür Sakura, daha sonra nergis veya peonies gibi bazı bitkiler ve çiçekler, bazı ağaçlar, geçici olarak; ve zorlukla açık, zaten denilen giderek uzun çiçekli bitkiler veya bitki görünümlü bahçıvanlar 'öncesine dayanan ... gelecek yıl hayal bu tarifsiz zevki uzatmak için, onların derhal son afflicts ' yıl boyunca birden fazla ilgi (iki veya üç) sahip olduğunu. İşte bir seçki. dolayısıyla daha çok olduğu gibi bol bol seçenek olmalı ...

Kolay bahçe ve çiçekli için Çok yıllık

Çok yıllık bitkiler bahçe şampiyonları kolay ve uzun ömürlü bulunmaktadır. "Onlar on yıl veya daha fazla yaşayabilir, Olivier Vleeschouwer kitabında diyor tembel Bahçecilik. onlar her zaman var gibi, bazen ilk yıl çiçek unutmak, ancak o zaman bir çiçek bolluk ile boşluğu kapatmak "diye uyarıyor. Onların kitabında Sandrine Boucher ve Alban Delacour, Ben o hafta sonu bahçe yok!, , Mor top, mine çiçeği (pencere kutuları balkon Itır vardır bulunan uyarı, sardunyalar ile ilgisi yok) campanula, papatya, devedikeni, astilbe'ait, -yapışıkça, sardunya tüm çeşitleri" ilk düşünmek Buenos Aires, gülhatmi. "

Astilba
© elen31 - Fotolia.com

Özellikle Nepeta gibi onun Jean Pouillart Globeplanter.com, tüm lavanta ve ısı, soğuk ve neme, daha floriferous daha dirençli yararları ve daha uzun süren" denmektedir. Aynı zamanda son derece dekoratif ve bal, biz topu kesebilir, yığınların bölün ve sonsuza çarpın! yıllık sardunya macrorrhizum da çok uzun süre O çiçeği yığınları ve hatta yabani otları astarını boğmak ve bu yüzden yaygındır. "Jean Pouillart" da, rudbeckia düşünme modaya anda ve her renkten daha koleksiyonlarını sunan: bir tedavi! ".

büyütmenin kolay kılavuzu Ayrıca aster bahseder (Rustica sürümler), (Ekim-Ağustos), (Mayıs Eylül), Mayıs ve Ekim ayları yıllık sardunya (nasturtium bellflower (çeşitli bağlı kasım ayları arasında çiçekli) sedum veya stonecrop), impatients kasım (Mayıs), çeşitli bağlı nisan ve eylül ayları arasında haşhaş (), phlox-Eylül (Nisan) (Mayıs-Ekim) çeşitli bağlı beşparmakotu (mayıstan ekime, özellikle çalılar kadar), çuha çiçeği (Mart ağustos çeşitli bağlı olarak) veya hollyhocks (Haziran-Eylül), süs tütün (Ekim-Haziran) yavşan otu (türe bağlı Eylül'e Mayıs), agapanthus Tom Thumb® (Mayıs Eylül) ... "düşünceler de sonbahar, kış uzun çiçeklenme için bahçeye vazgeçilmezdir ve yay: onlar en soğuk at duraklatma değil, birkaç ay ya da bazı çeşitleri bile 6 aydan fazla süren kış. "

Marie-Thérèse Lambert, Hawthorn onun bahçesinde, aynı zamanda temel bilgeleri, tavsiyelerde: "Temmuz ayından adaçayı Perovskia veya Afganistan çiçek açar Eylül'e kadar" Ve yine otsu süs bitkisi ekleyin la Gaillarde, gaura, Osteospermum, daisy walls, Diascia (elma çiçeği), Hesperis veya jülyen bayanlar ... papatya, fleabane, aslanağzı, penstémon, lobelia, ekinezya, Iberis, hosta, acı bakla, papatya (kasımpatı), Zor Iberis para bin ... eksiksiz olması için!

dalya
© fotolia

Uzun süre Süper uzun ömürlü çiçek bahçesi

Böyle 100 günlük çiçekler Ortancaya Together® özellikleri: Bunlar uzun ömürlü, ekstra uzun Şampiyonu oldular! Sardunya Orkney Cherry® o don Haziran açan; hellebore Moonshine® heuchère Regal® veya Encore açalyalar üç sezondur çiçek verir! Bitkiler Globe dergisi Dikim keşfetmek için, bir bahçe sizi ressemble®. Ve bunlar uzun ömürlü olarak yeni çeşitlerin hala kayıtları kırmaya çalışıyoruz büyüyen edilmelidir.

Ve yıllıkları, bienal, otların olarak ...

Unutma yıllık bahçe" Açıkçası yok, yazar Sandrine Boucher, yabani eşek, teasel, sığırkuyruğu gibi kendiliğinden reseed o yıllık ve iki yıllık bahçeler, hodan, engerek endişelendiriyor ekler ... "Haziran'dan Ekim petunyaların ve endişeleri (Mayıs-Ekim) ya da zinnia için çiçek bazılarıyla tam bir evren: sulama ile Ekim ayları arasında yenilenir yaz aylarında izledi. ampuller arasından, mart ve eylül arasında açan iris çeşitli ve Mayıs-Eylül açan zambak bağlı düşünüyorum. Son olarak, civanperçemi, şifalı ot, çiçek, onu, Haziran-Eylül. "Frédéric Rochette MonEden.fr düşünmek, bu kategoride çim göz ardı etmeyin. Yaz aylarında açan ve çiçek bütün kış kalır: hatta soluk, onun çiçeklenme tutar. Pennısetum ve miscanthus da ... düzinelerce vardır. " Son olarak, zorunluluk orkide içinde bu seçimin parçasıdır.

iris
© fotolia

tırmanma söz değil!

, Ilk çiçekli Nisan ve Mayıs aylarında meydana glisin gelince Nisan ile Ekim Eylül hanımeli, klematis Mayıs-Eylül, ayları arasında Bignone tırmanıyor ve blum ... tür ve çeşitler bağlı olarak ve genellikle gözlenmektedir bir saniye çiçekli, Ağustos-Eylül aylarında, az cömert "Bu güzel bahçe masaları oluşturmak buydu! "Yazarları Not Bitkiler Kılavuzu büyümek kolay.

çok cömert da uzanan

uzanan bitkiler yazlar bitkiler doğal olarak mümkün olduğunca uzun çiçek", yılda birkaç çiçek sunuyoruz, ama biz de artık bahar bitkiler tekrar çiçek, Globeplanter.com Jean Pouillart söyledi. İlk çiçekli remontant, bol, erken ilkbaharda yapılır. Kısa bir süre sonra, yeni sürgünler zaten yaz aylarında açılması ve çiçek ikinci dalga formu çiçek tomurcukları giyen görünür. Son bir çıkış çiçekli genellikle Ekim ayında, sonbaharda ortaya çıkar. Bunlar birbirini izleyen ve muhteşem çiçekli uzatmak genellikle açelya gibi geleneksel çeşitlerin geçici menfaatlerini değerlendirilecektir -. Yılda üç kez çiçek açar, özellikle Encore serisi "

gül Zoom

Bazı Mayıs-Haziran aylarında bir sendeledi çiçekli ve diğer önemli çiçekli var. içinde tembel Bahçecilik, Yazar, kolay bahçe için, ayaklar ve eller yılda sadece 3 gün gelişmeye yapacak küçük harikası önlemek" açıklıyor. Mümkün olduğunda, daha uzun çiçek türler üzerindeki seçiminizi giyerler. Yalnızca gülleri bitki Ve eğer, ilkbaharda bir kez çiçek nötr çeşitlerin büyük bir kısmı için gitmek birkaç hafta dinlenmek ve daha sonra sonbahara kadar tekrar tekrar açarlar. " Onun 10 üst ve sarmaşık gülleri remontant: Ghislaine Çok dostu İngilizce konuşan, Deniz Kızı, Pierre de Ronsard, Zephirine Drouhin Madam Alfred Carrière Crimson Glory, Büyükanne Jenny Paul Transon, Altın Duşlar ve Yeni Şafak. rose Rose Soleil® da neredeyse durmadan Kasım erken Mayıs çiçeklenmeye memnun bahçıvan verir. Ayrıca, kolayca oyma: gerek uzman veya gül boyutu olmak!

"Tekrar-çiçekli güller sonu ile Temmuz başı Mayıs'tan çok uzun MonEden.fr Frédérique Rochette dolu çiçek ve daha sonra da geç Ağustos terk ... burçlar güller de çok floriferous vardır." "Kaba güller aynı zamanda uzun çiçeklenme sunmaktadır yazarları devam Hafta sonu daha bahçe do. Düzenlenmiş burçlar veya toprak örtüsü (...) yorulmadan çiçek ve bakım talep etmeden yükseldi. (...). Gül Ghislaine de Çok dostu İngilizce konuşan gelince, küçük ponponlu onun buketleri yaz boyunca tekrarlanmasını ve ikincisi kış çalı parçası kalır, gizlice kokulu, nüanslı. " Eğer Mayıs-Ekim-Haziran ve Eylül veya Mart ayında çiçek bir Yabanasması ile ilişkilendirmek Son olarak, eğer etkisi yüce olacaktır.

Bahçe Hawthorn Ghislaine Çok dostu İngilizce konuşan gül
© Marie-Therese ve Christian Lambert - Bahçe Hawthorn

Hatta çalılar ve ağaçlar ...

... Onların ödül çoğalmaları uzanan, hatta bazıları kendi güzel ahşap ya da renkli yapraklar keşfetme, kış boyunca estetik avantaj uzatabilir ortaya: çiçek dışında ikramiye! "Ben uzun başlangıçtan iki çiçekli çalılar arasından düşünüyorum Frédéric Rochette MonEden.fr diyor. Ortanca ilk bakılmaksızın çeşitli (ve çiçeklenme çok kalır); Yeşil özellikle shadow® kasım ayları arasında ekstra renk paneli ile ilginç çeşitlerin parçasıdır ... Ortanca Paniculata hala tüm yaz çiçek açan. Geç Sharon ve açık ebegümeci blum gül yanında. Ekim ayına kadar geç Temmuz " "Kalıcı arasında Maria Theresa Lambert, Bahçe Hawthorn sahibi ekler, Eylül-Mart ayları arasında süren eylül ayları arasında kokuyor çoğalmaları ve Meksika turuncu, özellikle çiçekli funda gibi . Onlar "güzel hatta défleuries kalır.

Jean Pouillart, o bu çalı erken çiçeklenmeye başlar ve önce ve yaz tatilinden sonra güneylilerin büyülemektedir ve hatta geç Temmuz Parisliler sevindirdi Lagerstroemia ya da Hint leylak sever. kitabında Hafta sonu daha bahçe do, Sandrine Boucher ayrıca içinde çalı wort Abelia, lavanta gelişmiş ... Ve büyütmenin kolay kılavuzu, açelyalar ve ormangülü ön biz Camellia sasanqua sonbaharda ve çeşitleri itibaren" ..., Buddieia (Haziran-Eylül), kamelya (Kasım-Nisan) Şubat'tan Haziran o çiçek koydu ve gelen C. japonica" nin melez için şubat-Mart ... kamelya vaat 6 ay asgari çiçekler! kış erken çeşitleri için hafif ise Ocak ayında "çiçekli başlar dahil çiçekli ayva, unutma, bazen geç ilkbahara kadar devam eder. Düzenli solmuş çiçekler kaldırmak için özen ve kuru havalarda sulama eğer çiçekli fuşya, bu ağustos-ekim arasında yenilenir. " O (! Kesintisiz Haziran-Ekim) zakkum eklendi Ve yaz aylarında ve Eylül içine tekrar Viburnum plicatum çiçek bazı çeşitleri Viburnum.

Lagerstroemia
© tsach - Fotolia.com

Daha uzun bir çiçeklenme ile Yeni çeşitler ...

Her yıl yeni çeşitler hep açık pembe ile çift çiçek, Queen® güzel yeni bahar 2015 parçasıydı Dans ... uzun çiçekli Clematis için bu kriteri karşılamak için çaba arzusu ile oluşturulan bahar ve tekrar yaz sonunda. Voltz Tohumlar da SunPatiens® gibi, don kadar kaynaktan çeşitlerinin Facil'été erken "yeni nesil" ve sürekli çiçek onun koleksiyonunda her yıl başlatarak yeniliklerin şirketi. garantili vay etkisi!

çiçeklenmeye kademeli Massive

neden renklendirmek değil - Farklı bitkiler evlenmek ve çiçek sendeleyip senin yatak kurmak! Marie-Thérèse ve Christian Lambert anda, bahçe de yıl boyunca gelişti, yaşanır. "2014 yılında, Yvelines Sözleri Olay Bahçıvanlar geç Mayıs için, bizim bahçede bu konu verdik: 1 Ocak ile 31 Aralık çiçekli. Bizimle, uzun ömürlü ve çalılar çiçekli sağlamak için yıl boyunca başarılı. Benim esas: Nisan ayına kadar kış Kasım-Aralık ayında çiçeklenme yeşil ve heather için eğrelti otları! Ben de kasım ve nisan ayları ve hamamelis, Oregon üzümü Charity, skimmia, kış hanımeli (Lonicera başlayan hafif kış dönemlerinde çiçek Viburnum x bodnantense ve Prunus autumnalis subhirtella tavsiye fragrantissima), Ocak-nisan COUM siklamen unutmadan. Ve sonra helleborus baharında ampullerin sezonu olacak Pıeris, açalyalar orman gülleri, fothergillas ... ve diğer bahar çiçek çalılar ve daire tamamlandı! "Yaz aylarında, tutku onun tercihleri ​​sahası vardır: phlox çok uzun sürmez ve geceleri çok güzel kokulu. "Onlar gerçekten çiçeklerin çok şey var My ipucu: sıkışmak 'anne ve babalar günü arasında'! Yani bir şube üç kısaltmak, bu çiçekli yalpalayarak yardımcı olur; asters ve sonbahar kasımpatılarla aynı. "

Bazı geçici bitkileri, eğlence için

Böyle şakayık, henüz geçici olarak bahçede demode gitmez istisnalar vardır! "Bazen sadece eğlence için bazı geçici bitkiler yerleştirirken Bahçıvanlar bugün nedenle az bakım gerektiren güneş sahası içeren bir bahçe istiyorum, Jean Pouillart diyor. Başka yerde koçluk eskiz çizerek, bu kalp inme bu tür insanlara ilham alanlar bırakır. "

Teşekkür:

- Jean Pouillart Globe Tesisi,

- Frédéric Rochette MonEden.fr,

- Maria Theresa Lambert Jardin des Aubepines, 8 rue du Pont des Murgers, 78610 Auffargis.

oku:

- tembel Bahçecilik, Olivier Vleeschouwer, Marabout Yayıncılık, 280 sayfa. Bu kullanılmış kitap bulabilirsiniz.

- Ben o hafta sonu bahçe yok!, Sandrine Boucher ve Alban Delacour, Yaşayan Dünya Yayıncılık, 118 sayfa.

- büyütmenin kolay kılavuzu, Laurent Bourgeois, Michel Caron ve Valérie Garnaud, Rustica sürümleri, 352 sayfa.