Tipy pro zvlhčení vzduchu ve vaší domácnosti přirozeně a bez zvlhčovače

S zimě radiátory v plném proudu a vzduch z našeho interiéru je lehce suché. Kdo říká, že řekl, suchý vzduch suchá kůže, alergie, astma, sušené hlenu ... Samozřejmě můžete použít zvlhčovač vzduchu, který vysílá v místnosti vodní páry. Ale pokud nemáte jeden, my s vámi podělit naše tipy na zvlhčovat vzduch bez použití jakéhokoli zařízení!

5 přírodní zvlhčovat vzduch prostředky

Říká se, že optimální obsah vlhkosti mezi 50 a 60%. Ale když se zahřívá, a to zejména v zimním období, míra často klesá pod 25%! Chcete-li zjistit, měli bychom použít vlhkoměr. Ale jak jsme se nemusí nutně všichni doma, tady jsou některé přírodní způsoby, jak zvýšit vlhkost vzduchu ve vaší domácnosti:

- S pokojové rostliny dépolluantes protože jejich listy vyzařují vodní páry, i když v malém množství, ale pomáhá zvlhčovat vzduch!

- Vysílat třikrát denně ke snížení prachu a znečištění vzduchu v místnostech (ano, i v zimě!). Nepokoušejte se otevřít okno déle než 5 minut, aby se zabránilo nadměrnému místnost.

- Otevření dvířek po sprše, takže vlhká vzduch proudí.

- Použití mokré tkaniny visí v místnosti: se navlhčí, odstředí a umístěné vedle radiátoru.

- Služba! To vytváří kondenzaci na oknech a tím i přirozené kondenzace!

Konečně, ujistěte se, že vnitřní teplota nepřekročí 21 ° C!

Rostliny zvlhčovat místnost
© Simon Hansen

Místo rostliny ve vaší domácnosti umožňuje vzduchu navlhčit a přirozeně přináší nádech inspirativních zeleň v domě!

4 myšlenky pro zvlhčování vzduchu odpařováním

Chcete-li zlepšit kvalitu vašeho vnitřního vzduchu, můžete se také rozhodnout pro zvlhčování vzduchu odpařováním. Některé techniky jsou možné, včetně:

- Instalovat velkou nádobu s vodou na pokoji (za skříňkou není přilákat pozornost). Vezměme pravidelně měnit to: stojaté vody může vytvořit množení mikroorganismů.

- Umístěte mísu horké vody na nábytek zvlhčovat vzduch.

- Použití sytiče: to je malý zásobník keramické (nebo z nerezové oceli), která přiléhá k chladiči. Můžete přidat pár kapek éterických olejů (levandule, tymián ...).

- Teplo tlakový hrnec s vodou a uvolňování páry do prostoru, který má být zvlhčován.

A konečně poslední tip: Uvažujme odpojením své přístroje, které produkují teplo i ve spánku!

Ale dávat pozor, aby zvlhčovat vzduch v místnosti. To podporuje rozvoj roztočů a plísní. Opět platí, že vlhkoměr mohou být užitečné!

saturateur keramické vlhké místnosti
© Creativando na Innovmania

Najdete Saturatéry všechny styly: dlouhá, široká, ve tvaru tužky, kočky, králíci, nebo srdce ... Ať je to jako dekorativní prvek!