Vyrobit nebo koupit?

Ať už si pronajmout nebo vlastní, víte, že v domě, tam je vždy co vylepšovat. Že tato díla obavy uvnitř nebo vně vašeho domova, v obývacím pokoji nebo rybníků, často chtějí, aby se sami snížit účet. Jaká práce se sami a co funguje svěřen profesionální? Chcete-li zjistit, si našli čas, aby nás navštívil v Castorama a ptát se jejich poradci.

Je možné provádět veškerou práci sám?

Dokonce i kutilové z nás si možná neuvědomují, veškerou práci v domě. Některé úkoly vyžadují odborné znalosti profesionálním nebo manipulaci specifických nástrojů. Bez znalosti, provádění některých prací mohou být nebezpečné pro kutily jako u budovy.

zásuvka
© Legrand

Co se dá dělat bezpečně?

Žádné riziko nebo nízké riziko, můžete dekorativní práce, jako je malování, instalace obložení stěn či podlahy, ale i podlahy, vytvoření svítidla, atd Můžete si také udělat všechny malé úkoly, jako je vytváření šatnu, instalace jednoduchou kuchyni nebo změna elektrickou zásuvku. Venku, vše co se týká údržby může být provedeno. Pozorovat pouze základní bezpečnostní pokyny. Nosit přilbu, rukavice, brýle, zabezpečit váš žebřík ...

Montáž oken
© Tryba

Co dělat profesionálně?

Některé rozsáhlé dílo musí být provedeny odborníky. Například elektřina musí být vždy na úrovni, všechny klempířské práce a všechny práce, které vyžadují zaručené ke změně dveře nebo okno, instalace koupelnu nebo komplexní kuchyně. Rekonstrukce průčelí a práce na střeše, musí být také profesionály. Jsou vybaveny tak, aby byla zajištěna jejich bezpečnost, na rozdíl od tebe.

parkety kaštan
© Leroy Merlin

Můžeme požádat o pomoc přáteli?

U malých pracovních míst, požádat o pomoc od přítele, může být užitečný. Ale opět, důležitých úkolů by mělo být svěřeno profesionálům. Pokud máte přítele, který je profesionální, mu zavolat, ale zároveň zajistit, aby byla zaručena práce.

Upozornění: je nutné použít hlášeny profesionální! V případě skryté práce, ty jsou náchylné k vysoké pokutě, tedy € 45.000 a 3 roky ve vězení.

obkladač faillance
© Mr Bricolage

Máte nějakou radu pro nás?

Dnes díky internetu, si můžete vychutnat mnoho výukových programů, aby své vlastní jednoduché práce a méně jednoduché. Obecně platí, že budete muset věřit. Pokud máte pocit, že práce, které mají být provedeny, jsou na dosah ruky, dodržování bezpečnostních pokynů a začněte! Pokud si myslíte, že úkol je příliš tvrdý, zavolejte odborníka.

Udržujte všechny citace a faktury za svou práci. Ujistěte se, že jsou řádně prováděny a chránit prostřednictvím své domovské pojištění.