Vyberte si čisticí prostředky pro daný typ stroje chcete prát

Absence nebo mycí stroj selhání, dovolená, cestování ... I když je úkolem je únavné, jsme někdy nuceni mýt naše oblečení v ruce. Jestliže většina strojů zahrnuje programy na míru daného stroje obarvené vlny a jemných tkanin, je výhodné, v některých případech se vypere oděv sám není k jeho poškození. Postupovat podle našich tipů a triků vyprat prádlo bezpečně!

Tip # 1: sort oblečení

Pokud jde o pračky, je nutné třídit prádlo předem. Ty mohou skutečně vyblednutí po sobě! Samostatné tak bílé, světlé barvy a tmavé barvy (tmavě modrá, černá ...) a jemné tkaniny (spodní prádlo, punčochy ...).

Tip číslo 2: vybrat své prádlo

Vyberte si čistící prostředek na typu stroje, které chcete prát: určitých enzymů v pracích například může poškodit jemné tkaniny. Nejjednodušší je přečíst instrukce na zadní straně každého výrobku. Najdete zde praní tekuté, gelu nebo třpytky. Nicméně, můžete se zcela rozhodnout pro mýdlo bývalý druh mýdla, která je známá pro svou účinnost a respektování stroje.

Čisticí prostředky pro různé značky
© DR

Tip č.3: rozpoznat symboly

Zkratky, které obsahují instrukce mytí jsou napsány na etiketách na všech oblečení. Spolehněte se na základě těchto doporučení v okamžiku, aby vaše prádlo, aby nasákly! V případě pochybností se prát prádlo v ruce studenou vodou a jemnou detergentu speciálního stroje, aby se zabránilo riziku poškození vláken nebo žmolkování svůj krásný vlněný svetr ...

Zkratky instrukcí pračka
© DR

Tip číslo 4: Znát mytí techniky

Zkontrolujte, zda každý oděv vyčistit předem odolných skvrn s odstraňovač skvrn pro vaše tkaniny. Pour dvě polévkové lžíce prášek na praní nebo nějaký gelu do velké mísy a přidejte studenou nebo teplou vodu v závislosti na typu stroje. Nenechte se předávkoval prádlo jinak poškodit vaše oblečení nebo obrátit vaši koupelnu nebo prádelnu do „pěnové párty“! Smíchejte louh k vodě: Tento krok umožní praní jako máchání, přičemž se vyhne nevzhledné bílá depozita na prádle. Potom ponořte oděv ve vodě máčet bez tření, aby se zabránilo oslabení vláken. jemně se míchá tak, aby každá část oděvu se namočí v mýdlové vodě.

Marseille mýdlo pračka hand
© Malá zátoka

Tip # 5: Není zanedbávat oplachování

Když se vaše oblečení nasáklé deset minut, opláchněte čistou vodou, aby se odstranily všechny zbytky pracího prostředku a tím zachovat tkáně. Nezapomeňte vyždímat své prádlo před suchou bytu.

Malý tip na vlnu Po odstředění, můžete lehce absorbovat přebytečnou vodu s ručníkem!

Pračka prádla ruce
© Ikea