Kdy a jak čistit své kuchyňské linky, oni ti všechno!

Čistit záchody je otázkou hygiena, stejně jako organizační lekci. Naše potraviny musí být ve zdravém životním prostředí. Jarní úklid na pokoji, to nestačí! Jsme s vámi podělit o naše rady pravidelně čistit kuchyňské skříňky s velkou opatrností.

Clean je nejprve zorganizovat!

Často čisté předpokládá první: lépe organizovaná. To platí ještě víc v kuchyni. Ve skutečnosti to může velmi rychle, zda jsou konektory ve vašich potravin skříně, kde se hromadily obaly, krabice, kartonové obaly hrát puzzle snaží najít poslední místo v této plechovce jsme právě koupili.

Jednou za měsíc, provést úplné třídění své skříně u všech komodit na vaší pracovní ploše. Vezměte si, co je zastaralý, pak můžete uspořádat. Vyberte si podlahu vašeho šatníku a dát mu druh jídla. V přízemí slané, sladké výše uvedeném příkladu. Pak se opět rozdělit. Umístěte spodní části vašeho šatníku potraviny, které používají méně často, a na přední straně, na dosah ruky, ty, které používáte nejčastěji. Tím se zabrání nutnosti zbavit všeho, kdykoliv budete potřebovat složku.

Úložné prostory v kuchyni sklenice sklo
© Ikea

Čisté znamená dělat trochu laděním

Stocker lepší je denní údržba

To, co je v našich potravinových skříní, skončí na našich talířích a v našem žaludku. nemožné nechat naše potraviny v místě, které není bezúhonný z hlediska hygieny. K tomu se musíme naučit uchovávat naše jídlo jinak a podřídit přísnému denně. Po otevření obalu a obchod začal, zvýšíte riziko získávání potravin můry, se tyto odporné malé stvoření, které se daří v našich skříních, když necháte otevřené kuchyni. Mouka, rýže, těstoviny, cereálie, sušenky, čokoláda, moli vyrovnat všude, když je jídlo není uzavřen. Proto pokaždé, když použijete jídlo ve vašem šatníku, měli byste ji skladovat ve vzduchotěsné nádobě. To znamená, že vývoj této metly je nemožné. A konzervované váš skříně.

šuplíky fondy
© Ikea

Použijte vzduchotěsné nádoby pro uložení potravin

Vlastní skříně nahoru

Když mluví o čistotě v kuchyni, to je věřil, lednici a teplá prioritu desky. Vzhledem k tomu, že je špička ledovce! Zatím uvnitř vašeho šatníku se může stát nečistoty hnízdo, pokud nechcete obtěžovat jej pravidelně čistit. Užijte si třídění pro lepší ukládání potravin, k čištění vnitřku skříně. sklenice džemu nebo medu pastou, solí a pepřem rozptýlené, koření, drobky, je pravděpodobné, že budete mít od všeho trochu ve vašem šatníku. Jednou za měsíc strávit houba bělí nebo alespoň s čisticím prostředkem, poté vysušte ne přenášet vlhkost do svého jídla. A konečně, je-li mimo svých potravinových skříní je daleko za sebou všechny své priority, měli byste jim dát nějaký význam. Nezapomeňte vyčistit vršek a boky ze své záchody často shromažďovat tuk vaření!

Idee storage vlastní kuchyň
© Ikea

Existuje mnoho tipů, jak vyčistit své skříně.

Pravidelně čistěte s cílem zajistit zdravé životní prostředí

V kuchyni je citlivý na kus, který si zaslouží veškerou naši pozornost na čištění. I když někteří mají ve zvyku čištění vše, co je viditelné desky, lednice, pracovní plány, to je vzácnější přemýšlet o čištění vnitřku našich skříní. Naše oči jsou nýtované in každý den. Myslím, čisté jednou za měsíc ve vaší skříni je nejlepší zárukou zdravé výživy životní prostředí a ujištění se vyhnout rozvoji potravin můry. Nezapomeňte na vnější čas od času! Zde je tip, který vám ušetří čas: kapka papírový papírový ručník na vrcholu vysoké skříně pro ochranu nábytku, budete mít jen to změní pokaždé, když o tom přemýšlet!

Ikea kuchyně perfektní skladování
© Ikea

Najít metodu, která pracuje pro vás vlastní skříně!