Charentais, žluté, hladké, žebrované ...

Charentais, žlutý, hladký, celer, existuje mnoho více či méně sladké odrůdy, ale všechno vynikající.

Kam melouny?

Melouny patří do čeledi Cucurbitaceae. A priori, že k nám přicházejí z tropické Afriky, a ačkoli tento původ je diskutována. Nicméně najít stopy této kultury pět století před naším letopočtem v nilské deltě, kde produkce postupně získával Řecka pod názvem „Pepon“, tedy „pečené na slunci“, pak Itálie. Tyto první melouny, jejichž hmotnost není vyšší než 50 g, byly použity jako koření. To je patnáctého století, že Francouzi znovu objevují meloun - citovaný Charlemagne, ale kdo se zdá k mizeli v mezidobí - který se rychle stane oblíbenou ovoce soudu ve Francii a přes práci Jana Křtitele La Quintinie, který je aklimatizaci v zahradě krále Ludvíka XIV.

Jaké jsou hlavní odrůdy?

Existuje více než 650 odrůd. Nicméně, ne sen, máme jen půl tuctu z nich na našich zahradách. Mezi nejznámější patří: Cantalou oranžová dužina také nazýván „Charentais“ Galia maso se zeleným smaragd, dýně nazývá proto, že na vzhled jeho pokožky šaty s výšivkou, meloun Španělsko tvaru zářivě žluté rugby míč, žlutá kanárek, medovice nebo „medovicový“, která má zelenavou dužninu a může vážit až 2 kg.

V zahradních centrech najdete v podobě semen nebo sazenic, odrůd, jako je meloun Santon, hybrid Jérac F1 (získávání Clause), přičemž F1 hybridní Eleanor (získání Vilmorin) ze Charentais. Jejich hybridizace což je odolný vůči Fusarium. Hybridní F1 Caesar (získání klauzule) je ananasový meloun, že volně se vyvíjí a vyžaduje téměř libovolné velikosti. Galia melouny Ardor F1 nebo F1 (katalog Willemse) typu Charentais jsou vynikající konzervace. Prohlídky cukrový meloun meloun je starobylá odrůda vyšívaného druhu, velmi sladký polovina brzy, který se snadno pěstuje.

Melouny rostou v každém klimatu?

Po staletích aklimatizace, melouny může růst v nějakém klimatu - téměř - s různou mírou úspěšnosti v závislosti na slunečním světle. Nicméně některé druhy jako například Žluté melouny kanárek, ty nazelenalé bílým masem nebo Cavaillon růžovým masem, jsou vyhrazeny pro oblasti Středomoří a jihozápadní.

Jak se vyvíjí meloun?

Melouny jsou sarmentous běžci rostliny, vybavené úponky, které mohou být provedeny buď ve tvaru tečení nebo lezení. Od května do září, vinná réva je pokryta žlutými květy. Samčí květy se objevují jako první. oválné nebo kulaté plody se narodil poté. V závislosti na odrůdě, ovoce kůže může být žebrovaný, vyšívané, prašivý, hladký nebo hrbolatý a barva pokrývá celé zelené na žlutou palet bílého.

Jak rosteme?

Melouny se pěstují ze semen. Srdce ovoce obsahuje semena podlouhlých, plochých a nažloutlý, které je možné vysévat ve skleníku v případě tzv kultury „spěšně“ nebo přímo v zemi od května. Kultivované „spěchal“ místo dvou semen v rašelině kbelíku ve vyhřívaném skleníku při 20/25 ° C. Když jsou patrné dva děložní lístky každého semene, transplantace každý sazenice v hrnci stisknutím individuální tyč země se klíčních listů. Nechť podvozek pod hrnce, dokud sazenice vyvinuly tři nebo čtyři listy, které pak mohou být transplantovány. Kultura v zemi, musí být připraven pohřbívání hnoje lože půdou se překryjí. Výsev se pak „semeno díra“, tedy 4 až 5 semen umístěných v každé jamce, vzhledem k výsadbě každých 50 cm, jako je třeba melouny prostor k růstu. Přístřeší vaše rostliny v plastovém tunelu. Když rostliny začnou mít více listů, odstranit ty nejslabší z nich.

Jak prořezávat své závody?

Velikost se provádí tím, že štípne, jakmile se letadlo začne mít více listů. Stačí špetka letadlo nad prvními dvěma listy, které dávají vzniknout každé nové tyče. Když tito mají 4 listy, špetka opět za udržování jen tři listy po každé ovoce. Odstraňte listy pokrývající mladé melouny tak, aby byly dobře slunečno.

Jaké jsou pečující a nemoci, které mohou trpět?

Tato zelenina, ovoce oškliví zbytek vlastnosti na mokré vozovce. Ji nainstalovat na mulčovací hliněné kuličky, nebo na hliněné desky, která se hromadí teplo potřebné a ochrany rostoucích vektorů vlhký, chorob. V případě potřeby vody jsou poměrně vysoká, voda je vždy chodit s konev bez jablko a nikdy na listech.

Vzhledem k tomu, formování prvních plodů šíří hnojivo rychle zaměnitelných práškový základ fosforečnanu draselného a umožní lepší vývoj druhé, při 80 g na m2.

Melouny jsou citlivé na některé houby, jako je padlí a plísním, které způsobují hnilobu, Fusarium vadnutí a mosaic virus, který se přenáší kousnutím mšic. Kdykoli je to možné, je nejlépe získat zahradní rostliny roubované. Odolnější rostliny, které jsou přirozeně chráněné a přijímají méně příznivé podmínky pro růst.

K prevenci onemocnění, sprej s Bordeaux směsi na mladých vinic. Použití přírodní kontaktní insekticid pro ovládání mšice, které by je mohly kontaminovat.

Kdy sklizeň melounů?

První sklizeň se koná v červnu / červenci plodin prováděných „spěchal“, ještě předtím, než jste se pěstuje ve sklenících. Pro plodiny v zemi, musíte počkat, srpnu a září. Když jsou listy a kůra z ovoce začnou žloutnout, je to znamení, že vaše melouny začnou zrát. Tyto Cavaillon melouny nebo Charentais jsou opravdu zralé, když stopka - také volal peduncle - který zachovává révu začíná praskat. Hladké rozmanitosti takový musí mít 10 čtvrtiny zřetelně oddělené od linie tmavší zelenou nebo modrou. Pokud se počítají jako 8 nebo 9, to je nejlepší, aby melouny dozrávají několik dní. Melouny musí být odebírány pozdě. A skutečně, po dni stráveném na slunci, jejich obsah cukru je mnohem důležitější, než ráno.

Léčit cuketa rostliny