Prohlížečů jsou vítány!

Hmyz jsou naši přátelé, kteří jsou nezbytní k přírodě, a proto v naší zahradě. Přesto dnes masivní používání pesticidů a vášeň pro dokonalé zahrady dramaticky snížit množství malých zvířat. Věříte v biodiverzity? Chcete-li udělat něco pro naši planetu? Nezapomeňte, že je možné mít krásnou zahradu a přivítání jak při přijímání med rostlin. Pro více informací, jsme využili slunečného víkendu, abychom se dostali do zahrady v údolí Loiry, jen pár kilometrů od Angers, a tam jsme se setkali Filipa, nadšenec, který pracuje výhradně s kulturami organické a místní.

Qu'Appelle dělat ti med rostliny?

Med rostliny jsou rostliny, které přitahují motýly, včely a obecně všechny druhy prohlížečů. Tyto rostliny mají charakteristický sestávat z květin, které nabízejí krásný rezervní pylu určeného k opylování hmyzem.

tymián
© Truffaut

Proč je tak důležité, aby tyto hmyzu?

Protože tyto hmyz jsou životně důležité pro náš ekosystém. Díky opylování rostlin opět kvetou každý rok, ovocné stromy mají více květin a ovoce, rostliny jsou hustší, atd. S včelí zařízení také umožňuje hmyz krmit a reprodukovat.

brutnák
© fotolia

Jaký druh rostlin doporučujete?

Musíme si vybrat med rostliny, které se daří ve vaší oblasti, a že se vejde vaši půdu a sluneční světlo vaší zahradě. Pro mě to je obzvláště důležité vytvořit další prostor v zahradě. Preferují světlé barvy rostlin, které přitahují opylovače a hrát na výšku tak, že každý druh má své místo. Ujistěte se, že máte několik druhů medu rostlin pro každou sezónu, aby existovala květiny v zahradě.

máta
© Truffaut

Jaké jsou nejčastější med rostliny?

Nejznámější med rostlina je levandule. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, můžete mít po celé Francii. Nejedná se o exkluzivní provensálské! Ve stejném duchu, můžete se rozhodnout pro královny-des-Prés, v řepíku, brutnák, Agastache nebo Abelia. dobrými milenci potraviny se mohou radovat, mnohé aromatické rostliny patří do rodiny medu. To je případ oregano, tymián nebo máty.

Abelia
© Jardiland

Jaké chyby se, aby s medovými rostlinami?

Pokud jste se rozhodli pro med rostlin za účelem přilákání opylující hmyz, vyhnat hnojivo na vaší zahradě. Obecně platí, že odpovědný přístup. Rozhodnout se pro přírodních produktů a nechat část přírody do vaší zahrady. Hmyz potřebují přístřeší a Podání mrtvý kmen stromu hromadu dřeva nebo plevelů.