Sklenená vlna vs. Rockwool: čo si vybrať?

Izolovať svoj domov, vlna je kráľovná! Ale pozor, ten, ktorý nie je pletenie. V skutočnosti dva typy materiálov sa používajú na izoláciu domov: sklená vata a sklenej vaty. Aké sú ich charakteristiky? Ktorý si vybrať pre tepelnú izoláciu? Ktoré pre zvukovú izoláciu? Tu sú niektoré odpovede.

sklenená vlna valec
© Isover

Rockwool

Minerálnej vlny, tiež známy ako kamennej vlny, je úžasný materiál, ktorý je inšpirovaný prírodou a hlavne sopky. V skutočnosti, že je vyrobený sa zmesi čadiča (vulkanickej horniny), vápenca a / alebo ílu sa zahrieva na teplotu nad 1400 ° C a pretlačia sitom za vzniku vlákna. Tie sú spojené buď ako listy, alebo vo forme role. Kamenná vlna je tepelná izolácia a zvuková izolácia. Odoláva vlhkosti, ale aj hmyz.

sendvičový panel
© Joriside

sklenená vlna

Sklenená vlna spočíva najmä piesku a recyklovaného skla. Zložky sa zahrievajú a predpokladá použitie špecifického potrubia. Po ochladení, majú podobu vlny. Sklenej vaty je uvádzaný na trh v podobe tabúľ alebo zvitkov. To je ako tepelná izolácia a zvuková izolácia. Sklenej vaty je veľmi jednoduchá manipulácia a inštalácia. Dokonca aj nováčik DIYers možno ľahko vykonať ich zníženie.

Sklená vata má mnoho aktív. Po prvé, nehnije, čo znamená, že nehnije. To má tiež tú výhodu, že neabsorbujú vodu a môžu byť preto použité vo vlhkých miestnostiach. Napokon, sklenená vlna nie je zvlášť horľavý. Oheň robil bezpečné preferovaný materiál v domácnosti.

vnútorné izoláciou
© Sociologas

bezpečnostné opatrenia

Vlna a skalné a sklenená vlna sú materiály, ktoré majú byť použité bez obáv. V skutočnosti, oni nie sú nebezpečné pre zdravie alebo bezpečnosť obyvateľov vášho domova. Obaja sú ľahko nainštalovať izoláciu. Tie možno rezať nožom alebo veľké nožnice. DIY rukavice a ochranné okuliare aj naďalej odporúča, aby sa obmedzilo riziko.

Rockwool
© Madlen

Čo si vybrať?

Minerálnej vlny a sklenej vaty sú izolátory s veľmi podobnými parametrami. Sklená vlna je odolná voči hmyzu a termitom, minerálna vlna je samo o sebe odolné proti hlodavcom. Oba materiály sú odolné voči vlhkosti a sú sotva horľavý.

Minerálna vlna je o niečo drahšie, pretože výrobný proces je zložitejší. Jej energetickej náročnosti sú dôležitejšie. Sklená vata vyniká pomer kvalita / cena.

Pred výberom Ideálne je zavolať profesionálny urobiť energetický audit a nájsť vhodné riešenie. V obchodoch pre domácich majstrov, môžete tiež získať cenné rady, a to najmä, ak chcete, aby sa sami a zatepľovacie práce a / alebo zvuk vo vašej domácnosti.