Tipy pre zvlhčenie vzduchu vo vašej domácnosti prirodzene a bez zvlhčovače

S zime radiátory v plnom prúde a vzduch z nášho interiéru je ľahko suché. Kto hovorí, že povedal, suchý vzduch suchá koža, alergie, astma, sušené hlienu ... Samozrejme môžete použiť zvlhčovač vzduchu, ktorý vysiela v miestnosti vodnej pary. Ale ak nemáte jeden, my s vami podeliť naše tipy na zvlhčovať vzduch bez použitia akéhokoľvek zariadenia!

5 prírodné zvlhčovať vzduch prostriedky

Hovorí sa, že optimálny obsah vlhkosti medzi 50 a 60%. Ale keď sa zahrieva, a to najmä v zimnom období, miera často klesá pod 25%! Ak chcete zistiť, mali by sme použiť vlhkomer. Ale ako sme sa nemusí nutne všetci doma, tu sú niektoré prírodné spôsoby, ako zvýšiť vlhkosť vzduchu vo vašej domácnosti:

- S izbové rastliny dépolluantes pretože ich listy vyžarujú vodnej pary, aj keď v malom množstve, ale pomáha zvlhčovať vzduch!

- Vysielať trikrát denne k zníženiu prachu a znečistenia vzduchu v miestnostiach (áno, aj v zime!). Nepokúšajte sa otvoriť okno dlhšie ako 5 minút, aby sa zabránilo nadmernému miestnosť.

- Otvorenie dvierok po sprche, takže vlhká vzduch prúdi.

- Použitie mokré tkaniny visí v miestnosti: sa navlhčí, odstredí a umiestnené vedľa radiátora.

- Služba! To vytvára kondenzácii na oknách a tým aj prirodzené kondenzácie!

Napokon, uistite sa, že vnútorná teplota neprekročí 21 ° C!

Rastliny zvlhčovať miestnosť
© Simon Hansen

Namiesto rastliny vo vašej domácnosti umožňuje vzduchu navlhčiť a prirodzene prináša nádych inšpiratívnych zeleň v dome!

4 myšlienky pre zvlhčovanie vzduchu odparovaním

Ak chcete zlepšiť kvalitu vášho vnútorného vzduchu, môžete sa tiež rozhodnúť pre zvlhčovanie vzduchu odparovaním. Niektoré techniky sú možné, vrátane:

- Inštalovať veľkú nádobu s vodou na izbe (za skrinkou nie je prilákať pozornosť). Zoberme pravidelne meniť to: stojaté vody môže vytvoriť množeniu mikroorganizmov.

- Umiestnite misu horúcej vody na nábytok zvlhčovať vzduch.

- Použitie sýtiča: to je malý zásobník keramické (alebo z nerezovej ocele), ktorá prilieha k chladiču. Môžete pridať pár kvapiek éterických olejov (levanduľa, tymián ...).

- Teplo tlakový hrniec s vodou a uvoľňovanie pary do priestoru, ktorý má byť zvlhčovaný.

A konečne posledný tip: Uvažujme odpojením svoje prístroje, ktoré produkujú teplo aj v spánku!

Ale dávať pozor, aby zvlhčovať vzduch v miestnosti. To podporuje rozvoj roztočov a plesní. Opäť platí, že vlhkomer môžu byť užitočné!

saturateur keramické vlhké miestnosti
© Creativando na Innovmania

Nájdete Saturatéry všetky štýly: dlhá, široká, v tvare ceruzky, mačky, králiky, alebo srdce ... Nech je to ako dekoratívny prvok!