Pasívny dom, menej ako 200 € / m², a stavať na obyčajné 4 dni, veril by si tomu? Napriek tomu, že sa stáva realitou vďaka šialenému projektu architektonické firmy Marseille, Multipod Studio.

Pop-Up Dom je vyrobený výhradne z domácej izolačných blokov a drevenými lopatkami, ktoré do seba zapadajú ako Lego set. Všetky konštrukčné prvky, bloky a dosky sú dodávané na mieru. Potom sa jednoducho zložiť pomocou skrutkovača. V dome môže byť namontovaný buď na drevenú podlahu na mikropilóty alebo na izolovanom betónovú dosku. Kombinácia blokov a dreva zaisťuje pevnosť budovy.

Zostavovanie steny pop-up dom
© Multipod Studio Zostavovanie steny pop-up dom
© Multipod Studio

O rozlohe 150 m², pop-up Dom má tri spálne, dve kúpeľne, veľká obývacia kuchyňa a terasu o veľkosti 35 metrov štvorcových. Ale toto rozdelenie priestoru bude flexibilný termín, a to aj prostredníctvom webovej aplikácie venovaná definovanie počtu a veľkosti jednotlivých dielov. Budúci rozpočet, tento prototyp stojí € 30,000 (Dokončovacie práce, ktoré nie sú súčasťou dodávky). Za cenu 200 Sk / m², hlboko pod štandardné stavebné špecifikácie najviac nízke pobrežie (1000 € / m² na základnej úrovni).

plán'ensemble de la Pop-Up House
© Multipod Studio

ekologická strana, Pop-Up Dom je pasívne (jeho vykurovanie potrebuje jej menej ako 15 kWh / m² ročne) a celá štruktúra je odnímateľná, takže zložky sú recyklované alebo znovu použiť! Konštruktéri chcú vytvoriť viac miesta pre výrobu materiálov s cieľom obmedziť vplyvy výroby na životné prostredie.

vonkajšie povrchové úpravy pop-up dom
© Multipod Studio

Flexibilné a nápaditý koncept je vhodný pre všetky projekty: klasický, moderná architektúra, dočasný domov rozšírenie alebo zariadenia. Presvedčil? Ak chcete vytvoriť svoj vlastný pop-up dom, bude to ešte byť trochu trpezliví, bude koncept byť k dispozícii v roku 2015 v niektorých krajinách.

8522 001
© Multipod Studio Mimo pop-up dom
© Multipod Studio

Mimo pop-up dom
© Multipod Studio

Viac vo videu nižšie, alebo na mieste Pop-Up domu.

Pop-Up dom: pasívneho domu od prostých Multipod-Studio na Vimeo.